Legalny antyradar trafił do Polski: l’INFORAD V3

Legalny antyradar trafił do Polski: l’INFORAD V3

28.11.2008 13:42, aktual.: 28.11.2008 14:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

INFORAD V3 jest systemem GPS ostrzegania przed radarami, który został zaprojektowany i wyprodukowany w Europie, aby pomóc kierowcom w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Umieszczony na desce rozdzielczej samochodu, INFORAD V3 pomoże uniknąć zbyt szybkiej jazdy, uchroni przed zdobyciem punktów karnych oraz poprawi Twoje bezpieczeństwo na drodze - taki pisze producent.

Podstawowym celem jednostki Inforad jest ostrzeganie kierowcy o zbliżaniu się do niebezpiecznej strefy, która jest kontrolowana przez radar lub nie, lub nawet do punktu osobistego użytkownika, których współrzędne geograficzne zostały wprowadzone do zintegrowanej bazy danych.

Obraz
© (fot. Inforad)

*Zasada działania *
Dzięki technologii GPS* SIRF II, INFORAD V3 stale śledzi pozycję pojazdu, a procesor jednostki porównuje te dane z bazą stref zagrożenia. Zbliżając się do strefy zagrożenia, niezależnie od tego czy jest ona kontrolowana przez radar czy nie, INFORAD natychmiast ostrzega kierowcę emitując krótkie sygnały dźwiękowe i świetlne; sygnały dźwiękowe zmieniają się w sygnał ciągły jeśli prędkość przekracza dopuszczalny limit. Istnieje możliwość regulacji głośności. Ostrzeżenia dźwiękowe oraz świetlne są łatwe do rozróżnienia w zależności od typu ostrzeżenia.

V3 w skrócie
V3 jest niewielkim (7 cm średnicy) odbiornikiem GPS najnowszej technologii, jest lekki (4. gram) a jego wygląd jest umiejętnie dobrany aby komponował z deską rozdzielczą samochodu. Na przedniej ścianie odbiornika znajdują się dwa duże przyciski (rejestrator punktów osobistych + ogranicznik prędkości), pod półprzezroczystym ekranem jest umieszczonych 5 trójkolorowych diod, z boku jednostki znajdują się regulator głośności oraz dwa gniazda (dla USB oraz zewnętrznej anteny).

Więcej informacji na stronie producenta

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)