Legalny antyradar trafił do Polski: l’INFORAD V3

Strona głównaLegalny antyradar trafił do Polski: l’INFORAD V3
28.11.2008 13:42
Legalny antyradar trafił do Polski: l’INFORAD V3

INFORAD V3 jest systemem GPS ostrzegania przed radarami, który został zaprojektowany i wyprodukowany w Europie, aby pomóc kierowcom w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Umieszczony na desce rozdzielczej samochodu, INFORAD V3 pomoże uniknąć zbyt szybkiej jazdy, uchroni przed zdobyciem punktów karnych oraz poprawi Twoje bezpieczeństwo na drodze - taki pisze producent.

Podstawowym celem jednostki Inforad jest ostrzeganie kierowcy o zbliżaniu się do niebezpiecznej strefy, która jest kontrolowana przez radar lub nie, lub nawet do punktu osobistego użytkownika, których współrzędne geograficzne zostały wprowadzone do zintegrowanej bazy danych.

288772943901898899
Źródło zdjęć: © (fot. Inforad)

*Zasada działania *
Dzięki technologii GPS* SIRF II, INFORAD V3 stale śledzi pozycję pojazdu, a procesor jednostki porównuje te dane z bazą stref zagrożenia. Zbliżając się do strefy zagrożenia, niezależnie od tego czy jest ona kontrolowana przez radar czy nie, INFORAD natychmiast ostrzega kierowcę emitując krótkie sygnały dźwiękowe i świetlne; sygnały dźwiękowe zmieniają się w sygnał ciągły jeśli prędkość przekracza dopuszczalny limit. Istnieje możliwość regulacji głośności. Ostrzeżenia dźwiękowe oraz świetlne są łatwe do rozróżnienia w zależności od typu ostrzeżenia.

V3 w skrócie
V3 jest niewielkim (7 cm średnicy) odbiornikiem GPS najnowszej technologii, jest lekki (4. gram) a jego wygląd jest umiejętnie dobrany aby komponował z deską rozdzielczą samochodu. Na przedniej ścianie odbiornika znajdują się dwa duże przyciski (rejestrator punktów osobistych + ogranicznik prędkości), pod półprzezroczystym ekranem jest umieszczonych 5 trójkolorowych diod, z boku jednostki znajdują się regulator głośności oraz dwa gniazda (dla USB oraz zewnętrznej anteny).

Więcej informacji na stronie producenta

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)