Trwa ładowanie...
d2nwqzo

Leczenie złamanych kości będzie łatwiejsze. Nowy sposób z wykorzystaniem druku 3D

Leczenie połamanych kości wciąż jest niezwykle trudne i długotrwałe. Metalowe płytki i śruby łączą ze sobą jej elementy, aby podtrzymać je na czas regeneracji. Nowo stworzony implant może zrewolucjonizować ten proces.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Druk 3D pomoże sprawniej leczyć kości
Druk 3D pomoże sprawniej leczyć kości (Pixabay.com)
d2nwqzo

Metody leczenia kości, z których aktualnie się korzysta, są już trochę przestarzałe. Zajmują dużo czasu, są nieprzyjemne, bolesne dla pacjenta i czasami trudne do zrealizowania. Dzięki nowemu rozwiązaniu pozbędziemy się tych problemów. Korzysta ono z implantów, które są tworzone w technologii druku 3D.

Zobacz Także: Dekadę temu audi zachwyciło wszystkich. Dzisiaj nikt go nie kupuje

Implanty 3D mają za zadanie połączyć ze sobą pękniętą kość, po czym rozpuścić się, zmieniając się w jej część. Twórczynią projektu jest prof. Hala Zreiqat i jej grupa badaczy z Uniwersytetu Sydney w Australii. Oprócz publikacji raportu o powstaniu implantów, udostępniono także informacje na temat przebiegu badań z udziałem zwierząt. Ich wyniki są bardzo obiecujące.

d2nwqzo

Według naukowców, owce były w stanie chodzić już po operacji wszczepienia implantu. Jednak przez 4 tygodnie odnóża trzymano w gipsie. Miało to usprawnić stabilizację podczas okresu regeneracji kości.

Po trzech miesiącach od zabiegu, zaobserwowano całkowite wyleczenie w 25 proc. przypadków. Natomiast po roku, poziom wzrósł do 88 proc. Gdy kości odrosły, implanty stopniowo uległy rozpuszczeniu. To świetna cecha tego rozwiązania, gdyż nie wymaga ponownej operacji, tak jak w przypadku metalowych szyn.

Nowy implant ma skład podobny do naturalnej kości. Dzięki takiemu rozwiązaniu, będzie w stanie rozpuścić się bez żadnych efektów ubocznych dla organizmu. Nie zostanie też odrzucony przez organizm, co zdarza się w przypadku innych metod.

Zobacz Także: Charakterystyczny dźwięk zwiastuje problemy. Jedź do mechanika, zanim będzie za późno

d2nwqzo

Podziel się opinią

Share
d2nwqzo
d2nwqzo
Więcej tematów