Leap Motion rynkową porażką?

Leap Motion rynkową porażką?24.03.2014 14:30
Leap Motion rynkową porażką?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Urządzenie Leap Motion zostało zapowiedziane w maju 2012 roku i w nieco ponad rok później pojawiło się w sprzedaży. Wzbudziło ono olbrzymie zainteresowanie mediów, ale znikome wśród konsumentów.

Leap Motion pozwala na sterowanie aplikacjami za pomocą dłoni i palców. Mówiło się, że to niedroga wersja Kinecta dla komputerów PC. Spodziewano się, że urządzenie warte 79,9. dolara sprzeda się w rok w ilości pięciu milionów egzemplarzy. Tymczasem na rynek wprowadzono ich... pół miliona.

Niestety, jak się okazało, urządzenie, które tak nas interesowało przy okazji jego zapowiedzi, nie działa zgodnie z oczekiwaniami, często nie dostrzegając gestów, które wykonujemy. To też wpłynęło na jego recenzje, które niekoniecznie zachęcały do kupna. Jego twórcy pracują nad nową wersją sterowników, które mają usprawnić jego działanie, ale nie wiadomo, kiedy pojawią się na stronie producenta.

Leap Motion można kupić osobno lub razem z notebookami HP: w wybranych, topowych modelach komputerów tej firmy owo urządzenie jest wbudowane. Wkrótce ma ono się pojawić również u innych producentów laptopów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)