Lataj, filmuj, fotografuj - nowy dron Parrot Bebop

Lataj, filmuj, fotografuj - nowy dron Parrot Bebop21.01.2015 11:24
Lataj, filmuj, fotografuj - nowy dron Parrot Bebop
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Parrot pokazał ostateczną wersję Bebop Drone, quadrokoptera zaprojektowanego z myślą o rozrywce. Wyposażony w 14 megapikselową kamerę stabilizowaną za pomocą 3-osiowej ramy dron nagrywa wideo i robi zdjęcia w zakresie 180°. Kombinacja czujników nadaje dronowi Bebop Drone stabilność i łatwość pilotowania poprzez Wi-Fi za pomocą smartfona lub tabletu.

Latająca kamera

Parrot Bebop Drone jest wyposażony w skierowaną do przodu 1. megapikselową kamerę z optyką „rybiego oka” nagrywającą wideo w rozdzielczości Full HD (1080p x 1920p). Kamera przesyła strumień obrazów z lotu ptaka na służący do pilotowania smartfon lub tablet. Pilot może w prosty sposób, za pomocą kciuka i aplikacji pilotującej, kontrolować kąt nachylenia kamery.

Aby rejestrować stabilne obrazy bez zniekształceń, dron integruje w sobie mechaniczne i cyfrowe systemy:

- Cztery amortyzatory kompensujące drgania silnika
- Algorytmy dla 3-osiowej stabilizacji obrazu. Kąt patrzenia pozostaje stały, bez zniekształceń, niezależnie od nachylenia drona i ruchów spowodowanych przez turbulencje.
- Zdjęcia są poddane cyfrowej obróbce dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Parrot P7. procesorowi graficznemu i opatentowanemu procesorowi Image Signal Processor.

Dodatkowo, pilot lub "kamerzysta" mają, z poziomu aplikacji, dostęp do kilu istotnych ustawień obrazu: format (16:9. 4:3, rybie oko), balans bieli, nasycenie i inne. Pliki są zapisywane na wbudowanej pamięci flash o pojemności 8GB.

Parrot Bebop Drone jest wyposażony w dwie dwuzakresowe anteny mogące pracować w częstotliwościach 2.4 GHz oraz 5 GHz w standardzie MIMO (Multiple Inputs Multiple Outputs). W zależności od zakłóceń sieci, pilot może wybrać między częstotliwościami i korzystać z połączenia między smartfonem i Bebop Drone na odległości 250m.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)