WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Wiadomości

Laptopy zasilane alkoholem trafią na rynek

Ogniwo paliwowe zasilane alkoholem metylowym zostało wprowadzone do sprzedaży przez amerykańską firmę UltraCell. Głównym odbiorcą ogniwa ma być armia Stanów Zjednoczonych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Laptopy zasilane alkoholem trafią na rynek
(UltraCell)
WP

Ogniwo o nazwie UltraCell XX2. jest w stanie wytworzyć 25 W mocy, co wystarczy do zasilania wojskowych laptopów i urządzeń komunikacyjnych przez maksymalnie czternaście godzin. Przez ten czas ogniwo zużywa ćwierć litra metanolu. Ogniwo przetwarza alkohol na wodór, który utleniając się uwalnia energię.

Ogniwo UltraCell XX25 Ogniwo UltraCell XX25 (fot. UltraCell)
Podziel się

Na razie nie ujawniono ceny nowego ogniwa. Można się jednak spodziewać, że nie będzie ona niska.

WP

Redaktorzy portalu CNET podkreślają, że obecna sprawność ogniwa jest wystarczająca, aby ogniwo znalazło zastosowanie na rynku. W porównaniu z klasycznymi bateriami tej samej mocy, ogniwo Ultra Cell waży 65 proc. mniej. Dodatkowo ogniwo uzyskało certyfikat TRL7, który oznacza, że jest na tyle bezpieczne, że może zostać zastosowane na polu bitwy. (PAP)

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP