Trwa ładowanie...
dut681l

Kurtka 15 razy mocniejsza niż stal. Jej twórcy inspirowali się karaluchami

Niezniszczalna kurtka od Vollebak może stać się zimowy hitem. Do jej produkcji wykorzystano włókna dyneema, które uznaje się za jedne z najbardziej wytrzymałych. Jej producenci uważają, że są one 15 razy mocniejsze niż stal i 2 razy silniejsze od kevlaru, z którego produkuje się kamizelki kuloodporne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niezniszczalna kurtka z włókien dyneema
Niezniszczalna kurtka z włókien dyneema (East News, Fot: Cover Images/East News)
dut681l

Twórcy puchowej kurtki "The Indestructible Puffer" zainspirowali się niesamowitymi zdolnościami karaluchów do przetrwania w niemalże każdej sytuacji. Na ich wzór postanowili stworzyć niezniszczalny element odzieży, który będzie odporny na rozdarcia i inne zniszczenia.

Nieprzeciętna wytrzymałość

Do produkcji kurtki wykorzystano włókna dyneema, które uznaje się za jedne z najbardziej wytrzymałych, jakie dotychczas stworzono. Dzięki nim kurtka wyjdzie bez szwanku ze starcia z gwoździami, skałami, a nawet nożem. Jej pomysłodawcy podkreślają, że jest 15 razy mocniejsza niż stal.

dut681l

"The Indestructible Puffer" jest też znacznie cięższa od swoich tradycyjnych odpowiedników. Wykorzystane włókna dyneema sprawiają, że jej waga sięga 2,5 kg. Dodatkowo do jej wypełnienia wykorzystano plastik, a nie kaczy puch. Pochodzi on z recyklingu plastikowych butelek.

Kurtka do zadań specjalnych

Kurtka jest odporna na rozdarcie i ścieranie. Utrzymuje ciepło w temperaturze do - 40°C. Posiada dwie kieszenie na wysokości klatki piersiowej, dwie kieszenie boczne oraz dwie kieszenie wewnętrzne.

dut681l

Niezniszczalna kurtka to ciekawa propozycja, zwłaszcza że może przetrwać swojego właściciela i służyć przez wiele lat. Jej cena jest jednak wysoka. Na stronie Vollebak można ją kupić za 895 euro.

Zobacz też:

dut681l

Podziel się opinią

Share

dut681l

dut681l
Więcej tematów