Które aplikacje bankowe umożliwiają wzięcie kredytu online?

Strona głównaKtóre aplikacje bankowe umożliwiają wzięcie kredytu online?
08.10.2021 15:10
Które aplikacje bankowe umożliwiają wzięcie kredytu online?
Które aplikacje bankowe umożliwiają wzięcie kredytu online?
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany

Liczba użytkowników aplikacji bankowych wzrasta z każdym rokiem, obecnie korzysta z nich ok. 14,5 mln klientów. Większość z nich wykorzystuje je do sprawdzania salda konta i wykonywania przelewów. Są jednak i tacy, którzy decydują się na kredyt w aplikacji. Jakie korzyści przynosi to rozwiązanie? Sprawdzamy, które aplikacje bankowe umożliwiają wzięcie kredytu online.

Bankowość mobilna w Polsce 

Rozwój bankowości mobilnej przybiera na sile. Zawrotne tempo tej dziedziny dostrzec można w ostatnich latach. Z pewnością niemały udział miała w niej światowa pandemia, która sprawiła, że wiele aktywności przeniosło się do sieci – także w sektorze bankowości. Większość z nich ogranicza się jednak do sprawdzania stanu konta przy użyciu aplikacji, są jednak i tacy, którzy z jej pomocą składali wniosek o kredyt gotówkowy czy o wydanie karty kredytowej.

Co istotne, aż 95% użytkowników urządzeń mobilnych korzysta z systemu Android, a tylko nieco ponad 4,5 wybiera iOS. Aplikacje bankowe można pobrać na smartfon m.in. z Google Play, App Store oraz strony banku, w którym otwarty jest rachunek.

Kredyt w aplikacji bankowej – przegląd ofert

Obecnie niemal każdy bank udostępnia swoim klientom aplikacje mobilne. Nie wszystkie jednak mają identyczne funkcjonalności. Kredyt przez aplikację staje się dostępny w coraz większej liczbie banków. Przykład stanowi chociażby kredyt w aplikacji mBank. Co go charakteryzuje? 

To szybki kredyt gotówkowy, który otrzymać można w zaledwie kilka minut. Zaletę stanowi możliwość sprawdzenia, jaka kwota kredytu jest obecnie dostępna, a także opcja złożenia wniosku bez dodatkowych formalności. Cały proces to kilka kroków, które nie wymagają podawania szczegółowych informacji. Oczywiście szybki kredyt w aplikacji mobilnej mBank dostępny jest tylko dla klientów tego banku, stąd też skrócony proces wnioskowania.

E-kredyt dostępny jest również w aplikacji Moje ING. Co ciekawe, aplikacja zdobyła wiele nagród, w tym m. in. tytuł najlepszej aplikacji mobilnej. Jej popularność potwierdzają także liczby – została pobrana już ponad 4 mln razy! 

Wśród polecanych aplikacji bankowych wymieniana jest również ta udostępniona przez Pekao SA. Bank oferuje swoim klientom pożyczkę "klik gotówka", czyli kredyt gotówkowy, o który wnioskować można w aplikacji. Pieniądze na koncie klienta pojawiają się już w zaledwie 30 sekund po zaakceptowaniu umowy kredytowej.

Kredyt w aplikacji – plusy i minusy

Aplikacje bankowe z pewnością ułatwiają codzienne życie. Wystarczy tylko kilka kliknięć, aby uzyskać dostęp do swojego konta. A czy kredyt w aplikacji jest równie korzystnym rozwiązaniem? Kiedy warto z niego skorzystać?

Kredyt w aplikacji ma plusy i minusy. Do jego zalet zaliczyć można chociażby szybkość i wygodę aplikowania o pożyczkę. Taki wniosek złożyć można z dowolnego miejsca – nawet z domu, co wiąże się ze sporą oszczędnością czasu. Kredyt w aplikacji bankowej to także minimum formalności. W związku z tym, że kredyt udzielany jest przez bank, w którym użytkownik ma otwarte konto, nie trzeba dostarczać dodatkowych zaświadczeń. Sam proces udzielania kredytu jest wręcz ekspresowy. Pieniądze rzeczywiście mogą pojawić się na koncie wnioskującego niemal w kilka minut. Wystarczy, że zaakceptuje on ofertę przedstawioną przez bank. 

Kredyt w aplikacji nie jest jednak wolny od wad. Co można zaliczyć do jego minusów? Będzie to z pewnością zawężona oferta kredytowa, która sprowadza się głównie do kredytów gotówkowych, często na mniejsze sumy. Ponadto, kierowana jest ona wyłącznie do wybranych klientów, a więc tych, którym już wcześniej wyliczona została zdolność kredytowa.

Mobilne wnioskowanie o kredyt gotówkowy – dlaczego nie? Współczesne rozwiązania mają ułatwiać życia i sprawiać, że zaoszczędzimy mnóstwo czasu. W przypadku kredytów warto jednak do takich rozwiązań podchodzić z rozsądkiem.

Artykuł sponsorowany
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie