Trwa ładowanie...
d32e9a1
CHIP

Kto czyta nasze wiadomości iMessage?

W dobie powszechnej inwigilacji i afer z tym związanych wiele się mówi o firmach takich, jak Microsoft czy Google i ich współpracy z amerykańskimi służbami. A co z firmą Apple?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kto czyta nasze wiadomości iMessage?
(chip.pl)
d32e9a1

Apple już nieraz podkreślał, że wiadomości wysyłane za pomocą iMessage są szyfrowane i nie jest możliwe ich przechwycenie i odczytanie, nawet przez samą firmę Apple. Firma QuarkLab, podczas konferencji Hack in the Box, stwierdziła, że to nieprawda. Uważa ona, że Apple ma dostęp do tych wiadomości i może je przekazywać amerykańskim służbom, jeżeli te wydadzą odpowiedni nakaz. – _ Słabością tego wszystkiego jest sam fakt tego, że infrastruktura tej sieci jest kontrolowana przez Apple’a, a zatem ów Apple może w dowolnej chwili zmienić klucz szyfrujący i uzyskać dostęp do wiadomości iMessage _ –. twierdzili przedstawiciele QuarkLab.
Apple twierdzi, że to nieprawda. – _ iMessage nie zostało zaprojektowane tak, by umożliwić Apple’owi podgląd wiadomości. Badania firmy QuarkLab to teoretyzowanie, co by się zmieniło, gdyby Apple zdecydował się zmienić architekturę sieci . Apple nie ma planów ani zamiarów tego robić _ –. stwierdziła przedstawicielka Apple.

Trzymamy za słowo…

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Problemy z aktualizacją Windows 8.1"

d32e9a1

Podziel się opinią

Share

d32e9a1

d32e9a1
Więcej tematów