Trwa ładowanie...
ycipk-2qqqe7

Kosmiczny długopis. Niezawodny sprzęt w każdych warunkach

Elegancki i klasyczny – taki powinien być doskonały długopis, który chcesz wręczyć komuś w prezencie. Jeśli obdarowywana osoba ma go nosić zawsze przy sobie, musi być również wytrzymały. Jeszcze lepiej, jeśli ma kilka ciekawych "bajerów" w zanadrzu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Długopis taktyczny to sprzęt nie tylko dla survivalowców
Długopis taktyczny to sprzęt nie tylko dla survivalowców (Shutterstock.com)
ycipk-2qqqe7

Warto zainwestować w jedną z bardziej znanych marek długopisów, które nadają się do pisania w każdych warunkach. Niepozorne urządzenie będzie w stanie pisać zarówno w ekstremalnym upale, jak i siarczystym mrozie. Równie dobrze sprawdzi się na suchej powierzchni, a nawet podczas pisania pod wodą. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pisać nim nawet "do góry nogami".

Sekret tkwi we wkładzie

ycipk-2qqqe7

Prędzej czy później każdy normalny długopis przestanie pisać, gdy ustawi się w takiej pozycji. Tusz odpływa z końcówki na dno wkładu, a osoba trzymająca długopis będzie w stanie napisać jedynie kilka słów, nim kulka wyschnie. Tymczasem dobrej jakości długopisy przeznaczone do pisania w każdych warunkach łatwo rozwiązują ten problem.

Kulka wykonana z węglika wolframu jest sztywno umieszczona w ramie i nie przeskakuje podczas pisania. To dzięki zastosowaniu tego materiału długopis jest w stanie pisać w skrajnie wysokich i niskich temperaturach. W procesie produkcji końcówki długopisu zakrzywia się nie tylko zewnętrzną, ale również wewnętrzną obręcz mocującą kulkę, dzięki czemu nie porusza się do góry i do dołu pod wpływem nacisku. Takie umiejscowienie nie przeszkadza w pisaniu, kulka sunie po rozmaitych powierzchniach bez problemu sprawiając, że pisanie nie sprawia problemu, a linia zawsze ma taką samą grubość.

Shutterstock.com
Podziel się
ycipk-2qqqe7

Nieruchoma kulka pozwala na wtłoczenie do wkładu tuszu pod ciśnieniem. Podczas produkcji jest on kompresowany przy pomocy azotu. Azot, w przeciwieństwie do powietrza, nie wpływa z biegiem czasu na jakość atramentu, nie wysusza go, a co za tym idzie sprawia, że długopis jest niezawodny. Dzięki swoim właściwościom tusz zmienia stan skupienia na bardziej lub mniej gęsty, w zależności od temperatury, co umożliwia pisanie w każdych warunkach.

Długopis, który był w kosmosie

Zaaplikowanie wkładu pod ciśnieniem to nie wszystko, do każdej tuby wkłada się również plastikową kulkę, której zadaniem jest stałe dociskanie tuszu w kierunku końcówki długopisu. Dzięki temu długopis działa niezależnie od grawitacji. Można pisać nim bez problemu zarówno trzymając końcówkę w górze, jak i na przykład… przebywając w kosmosie.

ycipk-2qqqe7

Długopisy do pisania w każdych warunkach pierwotnie powstały jako wyposażenie astronautów udających się w kosmos ponad 50 lat temu. Użycie tradycyjnych długopisów nie wchodziło wtedy w grę ze względu na ich uzależnienie od grawitacji, a grafit obecny w ołówkach mógł być niebezpieczny dla sprzętu lub załogi. Specjalna konstrukcja wykorzystująca tusz pod ciśnieniem rozwiązała ten problem, a długopisy do zadań specjalnych cieszą się popularnością po dziś dzień.

Dzięki obudowie wykonanej z wytrzymałych materiałów, takich jak nierdzewna stal czy aluminium, sprzęt jest nie tylko niebywale wytrzymały, ale również przyciąga oko swoimi walorami estetycznymi. Mimo wykorzystania twardego i gładkiego metalu długopis nie ślizga się w dłoniach. Zawdzięcza to drobnym żłobieniom na wysokości chwytu oraz odpowiedniemu wyważeniu. Dzięki temu nie będziesz mieć problemów z pisaniem nawet wtedy, gdy twoje palce będą wilgotne.

ycipk-2qqqe7

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2qqqe7

ycipk-2qqqe7
ycipk-2qqqe7