Trwa ładowanie...
ycipk-2d7355

Kosmiczna, szpiegowska kamera 3G od ZTE

Chińska firma ZTE zajmująca się dostarczaniem sprzętu telekomunikacyjnego oraz rozwiązań sieciowych posiada w swojej ofercie ciekawy szpiegowski gadżet – MF58. Urządzenie na pierwszy rzut oka wygląda jak...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kosmiczna, szpiegowska kamera 3G od ZTE
(zte.com.cn)
ycipk-2d7355

Chińska firma ZTE zajmująca się dostarczaniem sprzętu telekomunikacyjnego oraz rozwiązań sieciowych posiada w swojej ofercie ciekawy szpiegowski gadżet – MF58. Urządzenie na pierwszy rzut oka wygląda jak zabawka przypominająca hełm astronauty. Jednak w jej wnętrzu kryje się kamera 3G, która może spełniać całkiem poważne zadania.

Urządzenie ZTE MF5. zostało wyposażone w sprytnie ukrytą, obrotową kamerę o rozdzielczości 0,3 Mpix, wbudowany głośnik, mikrofon oraz slot kart pamięci T-Flash. Kamera może pracować zarówno w dzień, jak i w nocy (tryb podczerwieni). Zasilana jest bezpośrednio z gniazda sieciowego lub z akumulatora.

Kamera pozwala na transmisję obrazu i dźwięku do dowolnego telefonu komórkowego obsługującego wideorozmowy. Wykorzystuje przy tym technologię WCDMA. Możliwe jest również zapisywanie rejestrowanego materiału na karcie pamięci. Urządzenie przeznaczone jest do pracy wewnątrz budynków lub w lekkich warunkach zewnętrznych (nie jest wodoszczelna). Całość mierzy 10. mm × 101 mm × 101mm przy wadze 263 g (z baterią). Ciekawostką jest możliwość zdalnego sterowania kamerą (lewo, prawo, góra dół) oraz zarządzania nagrywaniem.

ycipk-2d7355

Gadżet pomimo wyglądu zabawki może spełniać poważne zadania, takie jak sprawowanie nadzoru nad dziećmi, domowymi zwierzakami czy pustym domem podczas wyjazdu na wakacje. Cena: około 250 dolarów.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2d7355

ycipk-2d7355
ycipk-2d7355