Trwa ładowanie...

Korzystasz ze starych Windowsów? Kolejny sygnał, że czas na przesiadkę

Jeszcze w tym roku ukaże się nowa wersja Microsoft Office. Tyle że nie wszyscy będą mogli z niej skorzystać. Liczby pokazują, że wiele osób może być zdenerwowanych.

Share
Korzystasz ze starych Windowsów? Kolejny sygnał, że czas na przesiadkę
Źródło: Fotolia
d1bqd1n

Microsoft Office 2019 dostępny będzie wyłącznie dla tych, którzy posiadają system Windows 10. Użytkownicy starszych wersji, takich jak Windows 7 czy Windows 8.1, nie pobiorą najnowszej wersji programu, która powinna ukazać się w drugiej połowie 2018 roku.

Z danych NetMarketShare wynika, że Windows 7 wciąż jest najpopularniejszym systemem na rynku. Statystyki ze stycznia 2018 roku sugerują, że “siódemka” zainstalowana jest na 42 proc. maszyn. Udziały Windows 10 wynoszą z kolei nieco ponad 34 proc.

Nieco inne dane przedstawia serwis StatCounter, według którego liderem jest… Windows 10. Jego popularność wynosi 42,78 proc., podczas gdy Windowsa 7 - 41,86 proc.

d1bqd1n

Jedno jest pewne. Choć liczby się różnią, to właściwie każde statystyki potwierdzają, że Microsoft ma rację wypuszczając najnowszą wersję Office’a tylko na Windowsie 10. Sugerując się danymi z NetMarketShare gigant daje powód, by przyciągnąć tych, którzy zostali na Windowsie 7. Biorąc pod uwagę wyniki z StatCounter decyduje się przestać wspierać mniej popularny system.

A liczby pokazują, że zdenerwowanych tą decyzją nie zabraknie - leciwy Windows 7 wciąż ma wielu użytkowników, czego dowodem są zarówno badania StatCounter, jak i NetMarketShare.

d1bqd1n

Podziel się opinią

Share
d1bqd1n
d1bqd1n
Więcej tematów