Trwa ładowanie...

Korzystasz z telefonu w czasie jazdy samochodem? Już niedługo przestaniesz

Nie trzeba być ekspertem, żeby wiedzieć, jak ogromne zagrożenie powoduje korzystanie z telefonu podczas jazdy. I chociaż mówi się o tym już od ponad dwóch dekad, to częstotliwość tego zjawiska wydaje się być coraz większa. Australijczycy mają dość.
Share
Sztuczna inteligencja wykryje każdego kierowce łamiącego prawo
Sztuczna inteligencja wykryje każdego kierowce łamiącego prawoŹródło: Youtube.com
d3mtwez

Za korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem w Polsce policja ma prawo przyznać kierowcy 200 zł mandatu oraz odebrać pięć punktów karnych. Mimo to, wedle statystyk policyjnych aż 8 na 10 kierowców śmiało sięga po komórkę podczas jazdy. A w 2015 roku Polacy zapłacili łącznie 23 miliony złotych kar za to przewinienie.

Mandat za telefon nie straszny, bo trudno to zauważyć? Nie na długo

Australijczycy rozpoczęli testy platformy wykrywającej korzystanie z telefonów podczas jazdy. Pierwsze urządzenia zostały wprowadzone już w stanie New South Wales, czyli najbardziej zaludnionym rejonie kontynentu, ze stolicą w Sydney.

d3mtwez

Jak to działa chyba łatwo się domyślić. Dane zbierane przez kamery miejskie w New South Wales z pomocą algorytmu sztucznej inteligencji pomogą wykryć każdego kierowce, który podczas jazdy samochodem trzyma w ręku telefon. Twórcy projektu sądzą, że do 2023 roku system dokona 135 milionów analiz.

Do tej pory się sprawdzał. Pierwsze testy przeprowadzono w ubiegłym roku. Kamery wykryły ponad 100 tysięcy kierowców dokonujących tego przewinienia. Twórcy systemu twierdzą, że w ciągu 5 następnych lat, to rozwiązanie powoli uniknąć co najmniej 100 wypadków.

Zobacz też: Chiński System Oceny Obywateli na sprzedaż. Australijczycy kupili kontrowersyjne oprogramowanie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mtwez

Podziel się opinią

Share
d3mtwez
d3mtwez
Więcej tematów