Qaqwqwrqw

Korzystasz z bezprzewodowej myszki? Sąsiad może przejąć kontrolę nad twoim komputerem

Specjaliści do spraw bezpieczeństwa informują o nowym możliwym ataku. Wystarczy znaleźć się w niedalekiej odległości, by przejąć kontrolę nad komputerem. "Przepustką" będzie… bezprzewodowa myszka firmy Logitech.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Korzystasz z bezprzewodowej myszki? Sąsiad może przejąć kontrolę nad twoim komputerem
(YouTube)
Qaqwqwrqw

Błąd w myszce bezprzewodowej Logitech M185 pozwala uzyskać kontrolę nad komputerem ofiary. "Atakujący może się z nimi połączyć i wyklikać albo wystukać na twoim komputerze odpowiednie (czyt. złośliwe) klawisze" - informuje Niebezpiecznik.

Co się dzieje, gdy dojdzie do ataku? Zobaczcie filmik:

Qaqwqwrqw

Brzmi groźnie, ale ewentualni atakujący mają do pokonania kilka przeszkód. Po pierwsze, muszą znajdować się w zasięgu - mniej więcej 80 metrów od ofiary. Ataku nie da się przeprowadzić z dalszych odległości czy przez internet.

Czytaj też: Ten pendrive to narzędzie przestępców

Po drugie, podatne na atak są myszki korzystający z łączności radiowej. Jeżeli macie feralny model, ale łączycie się za pomocą Bluetooth, atak wam nie grozi.

Mimo że trzeba spełnić parę warunków, by zaatakować w ten sposób komputer, to zagrożenie i tak jest możliwe. Na przykład w biurze albo kawiarni. Warto mieć świadomość, że ze względu na luki w zabezpieczeniach nawet bezprzewodowa myszka może być wykorzystana do ataku hakerskiego.

Qaqwqwrqw

Na wszelki wypadek bezprzewodowe klawiatury czy myszki podłączajmy za pomocą Bluetooth - radzi Niebezpiecznik. Bo na kable też trzeba uważać. Prosty kabel ładowania (micro USB, Lightning, USB-C) może zainfekować komputer.

Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw