Trwa ładowanie...
d2jhx8c
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Koreańskie roboty uczą angielskiego

Prawie 30 robotów rozpoczęło nauczanie języka angielskiego w Korei Południowej, w ramach pilotażowego projektu wykorzystującego roboty w celach edukacyjnych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koreańskie roboty uczą angielskiego
(AFP)
d2jhx8c

Engkey, białe roboty o jajowatym kształcie, stworzone przez Korea Institute for Science and Technology rozpoczęły właśnie prowadzenie zajęć w 2. szkołach podstawowych w Daegu.

Na ekranie umiejscowionym na szczycie robota wyświetlana jest twarz. Robot krąży po sali mówiąc do uczniów, czytając im książki i tańcząc w rytm muzyki. Roboty, wyświetlające twarz avatara, są zdalnie kontrolowane przez nauczycieli angielskiego na Filipinach, który może widzieć i słyszeć uczniów dzięki zdalnemu systemowi kontroli.

(fot. AFP)
Podziel się
d2jhx8c

W Korei Południowej angliści są prawie nieosiągalni, dlatego władze chcą stworzyć lepsze warunki do nauki tego języka. Dobrze wykształceni i doświadczeni filipińscy nauczyciele są znacznie tańsi niż ich odpowiednicy gdziekolwiek indziej.

"Wydaje się, że dzieciakom podoba się wygląd robota, to że jest interesujący i uroczy. Również niektórzy dorośli wydają się być nim zainteresowani. Twierdzą, że czują mniejszy stres podczas rozmawiania z robotem niż z prawdziwym nauczycielem. Robot w klasie sprawia, że uczniowie stają się bardziej aktywnymi uczestnikami zajęć, szczególnie ci wstydliwi" - twierdzi Kim Mi-Young, przedstawiciel władz w Daegu.

Czteromiesięczny program pilotażowy jest sponsorowany przez koreański rząd, który na ten cel poświęcił 1,5. miliard won (ok. 1,37 mln dolarów).

Naukowcy już od 2009 roku realizują takie programy w szkołach, w celu stworzenia robotów przeznaczonych do nauczania nie tylko angielskiego, ale również matematyki i innych przedmiotów.

d2jhx8c

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2jhx8c

d2jhx8c
d2jhx8c