Trwa ładowanie...
holderName

Kontroluj oświetlenie smartfonem i oszczędzaj

Produkty związane z oświetleniem to najbardziej popularne urządzenia dla inteligentnego domu. Kolejną nowością, dzięki której będziemy mogli zarządzać oświetleniem przy pomocy tabletu lub smartfona, jest system Brightup.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
gniazdka
gniazdka (zdjęcie producenta)
holderName

System składa się z urządzenia centralnego, gniazdek zewnętrznych oraz oporników do montażu wewnątrz gniazdek ściennych. Oporniki oraz gniazdka pełnią w zasadzie tę samą funkcję. Opornik może być jednak zastosowany także do lamp sufitowych i jego instalacja jest bardziej inwazyjna. Niewątpliwą zaletą jest to, że pozostają niewidoczne. Gniazdka są o wiele szybsze w montażu, jednak ich działanie jest bardziej ograniczone.

smartfon aplikacja (fot. zdjęcie producenta)
smartfon aplikacja ((fot. zdjęcie producenta))

Zestawem zarządza się przy pomocy dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne z systemem iOS, Android i Windows Phone. Dzięki temu można zdalnie sterować włącznikami oraz programować wykorzystanie światła w dowolny sposób, odpowiadający naszym przyzwyczajeniom. Dodatkowo urządzenia Brightup posiadają wbudowane czujniki światła, które są w stanie skontrolować aktualne warunki i automatycznie dostosować do nich intensywność oświetlenia. Niektóre funkcje można także połączyć z timerem.

holderName

W aplikacji możliwe jest także odczytanie danych na temat zużycia energii. Może nam to pomóc lepiej kontrolować i racjonalniej wykorzystywać energię. Jeżeli kampania w serwisie crowdfundingowym się powiedzie –. urządzenie trafi do klientów w październiku 2014 roku. W przedsprzedaży cena za centralkę oraz 1 gniazdko wynosi 159 dolarów.

Źródło: Indiegogo.com

Elektronika w atrakcyjnych cenach! Kliknij i sprawdź oferty!

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów