Konsola PS5, warto ją kupić czy wynająć?

Konsola PS5, warto ją kupić czy wynająć?30.11.2021 09:12
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany

Nie lubisz czekać na nowinki technologiczne? Część miłośników gier komputerowych zaleca jednak wstrzymanie się z zakupem nowości. Z pomocą przychodzi także opcja wynajmu PS5 w Warszawie i innych miastach. Jak grać, ale nie przepłacać?

Lepsze efekty graficzne

Zakup nowej konsoli zwykle jest podyktowany chęcią odtworzenia najnowszej gry. Premiera urządzenia zbiega się nieraz z wydawaniem kolejnych popularnych tytułów. Jest to jednak czas, gdy urządzenie kosztuje najwięcej. Przykład PS4 pokazuje, że nawet rok po premierze konsola kosztowała prawie tyle samo, co na początku. Nowy sprzęt zwykle zaskakuje świetnymi parametrami technicznymi. To dzięki nim gracz może liczyć na lepsze efekty graficzne. Obraz jest spójny i płynny, więc gra może odbywać się bez zbędnych przeszkód.

Problemy pierwszej generacji

W dniu premiery nowe urządzenie PS5 Warszawa kupiło niewiele osób. Firma Sony zadbała o to, aby zaostrzyć apetyty zainteresowanych, bez efektu nasycenia rynku. Nie wszyscy gamingowcy natychmiast rzucili się na PS5. Wielu z nich ma świadomość, że pierwsza generacja urządzenia wymaga dopracowania. Pokazują to kolejne dni, tygodnie czy miesiące użytkowania. Dopiero uaktualniona wersja weryfikuje drobne problemy. Warto wymarzony sprzęt wypróbować przed zakupem. Taką możliwość daje Plenti. Użytkownik może liczyć na nowy sprzęt wraz z niezbędnymi akcesoriami.

Wsteczna kompatybilność kontra braki w bibliotece

Uważasz, że jest niewiele ciekawych gier na PS5? Pamiętaj, że ten sprzęt daje ci możliwość grania na produkcjach wcześniejszych. Generacja PS4 miała sporo perełek, do których warto wracać. Wsteczna kompatybilność daje możliwość płynnego wczytywania znanych tytułów. Twoja konsola nie nadaje się już do grania? W Warszawie PS5 zamówisz w kilka chwil. Wszystkie prywatne gry podłączysz do urządzenia, które można wynająć. Nie musisz inwestować sporej kwoty w konsolę, ponieważ subskrypcja zmniejsza poniesione koszty.

Praktyka pokazuje, że wynajem sprzętu to często wstęp do zakupów. Wielu graczy nie chce jednak co kilka lat pozbywać się drogich gadżetów na rzecz nowych. Trend wypożyczania elektroniki przyszedł do Polski z zagranicy. Jest odbierany jako przejaw rozsądnej konsumpcji, która nie powoduje szkodliwej dla środowiska nadmiernej produkcji.

Artykuł sponsorowany
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie