Konsola przenośna — na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Konsola przenośna — na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?22.11.2021 13:40
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany

Na rynku dostępne są różne konsole. Playstation 4 od Sony, Xbox One od Microsoftu i Switch od Nintendo - to obecnie najpopularniejsze urządzenia. To które będzie dla nas odpowiednie zależy od posiadanego budżetu i wydajności, jakiej oczekujemy od tego sprzętu. Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Podpowiadamy.

Konsola do gier Nintendo Switch

Hybrydowa konsola Nintendo Switch jest bardzo uniwersalna i posiada w swojej ofercie wiele różnego rodzaju gier. Nawet w trakcie kiedy się ładuje, można z niej korzystać. Czas, jaki potrzebuje do pełnego naładowania baterii to około 3,5 godziny, które następnie wystarczą nam na 20 godzin użytkowania. W porównaniu do PS4 i Xbox jest najnowszym urządzeniem na rynku, dostępnym dopiero od 2017 roku. Jest elastyczna, ponieważ z jednej strony mamy ją w stacji dokującej w telewizorze, ale z drugiej strony możemy jej używać też jako konsoli ręcznej w podróży. Oznacza to, że mamy możliwość rozpoczęcia gry na telewizorze w domu i kontynuowania jej w podróży. Ma jednak mniejszą moc niż konkurencja Sony i Microsoftu.

Konsola do gier Sony PS4

Playstation 4 to jedna z najbardziej znanych i popularnych konsol na rynku. Klasyk firmy Sony przekonuje ekscytującymi i ekskluzywnymi tytułami na PS4. Obejmuje na przykład gry z najwyższej półki, takie jak "God of War" i "Spiderman". Dlatego wybierając swoją przyszłą konsolę, należy zwrócić uwagę na to, jakie gry są dostępne dla urządzenia. Warto popytać też w gronie znajomych. Na przykład, jeśli lubimy grać razem online, do tej pory użytkownicy różnych sprzętów mogli mierzyć się razem tylko w ograniczonym zakresie. Wybór konkretnego modelu i firmy urządzenia, zadecyduje o tym, czy możliwe będzie wspólne granie online ze znajomymi. W Sony mamy wybór między klasycznym PS4 Slim i PS4 Pro. To pierwsze urządzenie jest znacznie tańsze niż Pro – podczas gdy to ostatnie jest już droższe.

Konsola do gier Microsoft: Xbox One

Fani Microsoftu mają możliwość wyboru pomiędzy dwoma modelami: Xbox One X. i Xbox One S. Ten pierwszy imponuje wydajnością i jest szczególnie odpowiedni dla graczy obeznanych z technologią. Zachwyca jakością HDR i 4K. Istotną różnicą w stosunku do konkurencji są ekskluzywne tytuły z serii Microsoft Xbox. "Forza" i "Halo 6" to chyba najbardziej znane gry. Poza tym gama tytułów jest mniej przekonująca niż w Sony. Przewaga nad konkurencją polega na tym, że Xbox One potrafi odtwarzać Blu-ray. Kompatybilność z poprzednimi grami sprawia, że jest też bardziej elastyczny niż PS4. 

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie