Koniec z obowiązkową gotówką w urzędach - teraz zapłacisz telefonem

Strona głównaKoniec z obowiązkową gotówką w urzędach - teraz zapłacisz telefonem
25.05.2016 15:39
Koniec z obowiązkową gotówką w urzędach - teraz zapłacisz telefonem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

W wybranych urzędach w całej Polsce wkrótce ruszy pilotaż usługi płatności mobilnych. To rezultat współpracy KIR z administracją publiczną oraz umowy zawartej ze spółką Polski Standard Płatności.

W wybranych urzędach w całej Polsce wkrótce ruszy pilotaż usługi płatności mobilnych. To rezultat współpracy Krajowej Izby Rozliczeniowej z administracją publiczną oraz umowy zawartej ze spółką Polski Standard Płatności.

Wprowadzone przez KIR płatności bezpośrednie - Webpos Paybynet - to internetowy odpowiednik terminala płatniczego, tzw. POS (ang. point of sale). Urzędnik loguje się do niego poprzez specjalną stronę internetową, a następnie, wypełniając odpowiednie dane, może przyjąć płatność od klienta, który ma dostęp do systemu płatności mobilnych Blik.

Do tej pory załatwianie formalności urzędowych często wiązało się z koniecznością odwiedzenia kilku "okienek". Najpierw stawaliśmy w kolejce do urzędnika w punkcie obsługi, aby za chwilę zostać wysłanym do kasy w celu dokonania opłaty za daną czynność. Następnie z dowodem wpłaty wracaliśmy, żeby sfinalizować sprawę. Teraz cały proces może znacznie się skrócić.

Już niedługo będziemy mogli dokonać płatności w jednym miejscu w urzędzie, korzystając ze smartfonu lub tabletu. Przystąpienie do pilotażu usługi potwierdziło 20 urzędów w całym kraju. Każdy z nich autonomicznie wybierze rodzaj procedury, za którą będzie można zapłacić w trybie on-line. Wśród nich są takie popularne sprawy jak rejestracja pojazdu czy wydanie dokumentów.

System płatności Blik dostępny jest obecnie dla klientów Alior Banku, BZ WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, Banku Millennium, PKO Banku Polskiego i Getin Banku.

jb

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)