Trwa ładowanie...
ycipk-4b1zmn

Koniec z kodami PIN? Czas na odcisk palca!

W polskim Orange Labs powstał prototyp systemu uwierzytelniania użytkownika na podstawie cech biometrycznych. System opiera się na porównywaniu linii papilarnych palców i wykorzystuje metodę „match on card”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koniec z kodami PIN? Czas na odcisk palca!
(WP.PL)
ycipk-4b1zmn

Dane biometryczne są przechowywane i porównywane na karcie SIM w telefonie komórkowym, który do komunikacji z resztą systemu wykorzystuje bezstykowy interfejs NFC (Near Field Communication –. Komunikacja Bliskiego Pola). Weryfikacja użytkownika następuje na podstawie porównania obrazu linii papilarnych przechowywanego na karcie z aktualnie zeskanowanym. System może być stosowany w kontroli dostępu do budynków czy weryfikacji płatności w sklepach.

(fot. Jupiterimages)
Podziel się

Najwięcej nadziei budzi jednak wykorzystanie zabezpieczeń biometrycznych w bankomatach. Na polskim rynku pionierem w tej dziedzinie będzie BZ WBK. Przedstawiciele banku zapowiadają, że już w połowie roku w bankomatach zostanie zainstalowany system weryfikujący użytkownika na podstawie analizy i porównania obrazu naczyń krwionośnych palca.

ycipk-4b1zmn

Wykorzystanie biometrii naczyniowej w bankomatach będzie jednym z pierwszych tego rodzaju przedsięwzięć w Europie. Obecnie jest ona z powodzeniem stosowana w Japonii, gdzie od momentu wdrożenia w 200. roku, skutecznie udało się zahamować wzrost przestępstw kartowych, tzw. skimmingu.

Podyskutuj o tym na blogu TP

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4b1zmn

ycipk-4b1zmn
ycipk-4b1zmn