Koniec świata. System operacyjny, który będzie działał po jego nastąpieniu

Koniec świata. System operacyjny, który będzie działał po jego nastąpieniu

Koniec świata. System operacyjny, który będzie działał po jego nastąpieniu
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Modzelewska
12.10.2019 09:08, aktualizacja: 12.10.2019 23:28

Kiedy nadejdzie koniec świata, jak wszystkich powiadomisz o tym, co w tym momencie robiłeś? Jak zamieścisz post na Facebook'u, Twitterze, czy opublikujesz zdjęcie i nagrania na Instagramie lub Youtube? Rozwiązaniem ma być specjalnie do tego stworzony system operacyjny.

Do wszystkich tych, którzy nie mieli gotowego planu technologicznego działania w trakcie końca świata, z pomocą przychodzi Virgil Dupras. Projektanci zbudował system operacyjny – Collapse OS, który można uruchomić na częściach uratowanych z postapokaliptycznego piekła.

Koniec świata: Po co nam system operacyjny?

Zdaniem Virgil'a Dupras'a system operacyjny sprawi, że cywilizacja nie będzie musiała rozpoczynać wszystkiego od zera. Najważniejsze informacje zostaną zachowane i przekazane kolejnym pokoleniom.

Dupras zaznacza, że koniec świata doprowadzi do różnych problemów. Elektronika użytkowa nie będzie już łatwo dostępna, a przewagę zyskają posiadacze materiałów i know-how do rozwoju technologii i programowania.

Jak działa system Collapse OS?

System Collapse OS został stworzony w taki sposób, aby działać na częściach, które jak podejrzewa Dupras, będą łatwo dostępne dla ocalałych. Dodatkowo jego twórca zaprojektował go w taki sposób, że z łatwością można go samodzielnie składać i przebudowywać. Dzięki temu będzie działał na prowizorycznych urządzeniach.

- Robię to, aby zmniejszyć ryzyko, które moim zdaniem jest realne – powiedział Dupras.

Twórca systemu operacyjnego Collapse OS jest więc jedną z tych osób, które wierzą w nieunikniony koniec świata. Jego zdaniem, jeśli nastąpi, ludzkość nie będzie w stanie korzystać z nowoczesnej elektroniki użytkowej. Nie będzie jednak tak tragicznie, a ludzie znajdą czas również i na to, aby zadbać o komputery.

Źródło: Science Alert

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)