Trwa ładowanie...
d2xjhv4

Koniec świata. System operacyjny, który będzie działał po jego nastąpieniu

Kiedy nadejdzie koniec świata, jak wszystkich powiadomisz o tym, co w tym momencie robiłeś? Jak zamieścisz post na Facebook'u, Twitterze, czy opublikujesz zdjęcie i nagrania na Instagramie lub Youtube? Rozwiązaniem ma być specjalnie do tego stworzony system operacyjny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zniszczenia po trzęsieniu ziemi
Zniszczenia po trzęsieniu ziemi (Getty Images)
d2xjhv4

Do wszystkich tych, którzy nie mieli gotowego planu technologicznego działania w trakcie końca świata, z pomocą przychodzi Virgil Dupras. Projektanci zbudował system operacyjny – Collapse OS, który można uruchomić na częściach uratowanych z postapokaliptycznego piekła.

Koniec świata: Po co nam system operacyjny?

Zdaniem Virgil'a Dupras'a system operacyjny sprawi, że cywilizacja nie będzie musiała rozpoczynać wszystkiego od zera. Najważniejsze informacje zostaną zachowane i przekazane kolejnym pokoleniom.

d2xjhv4

Dupras zaznacza, że koniec świata doprowadzi do różnych problemów. Elektronika użytkowa nie będzie już łatwo dostępna, a przewagę zyskają posiadacze materiałów i know-how do rozwoju technologii i programowania.

Jak działa system Collapse OS?

System Collapse OS został stworzony w taki sposób, aby działać na częściach, które jak podejrzewa Dupras, będą łatwo dostępne dla ocalałych. Dodatkowo jego twórca zaprojektował go w taki sposób, że z łatwością można go samodzielnie składać i przebudowywać. Dzięki temu będzie działał na prowizorycznych urządzeniach.

d2xjhv4

- Robię to, aby zmniejszyć ryzyko, które moim zdaniem jest realne – powiedział Dupras.

Twórca systemu operacyjnego Collapse OS jest więc jedną z tych osób, które wierzą w nieunikniony koniec świata. Jego zdaniem, jeśli nastąpi, ludzkość nie będzie w stanie korzystać z nowoczesnej elektroniki użytkowej. Nie będzie jednak tak tragicznie, a ludzie znajdą czas również i na to, aby zadbać o komputery.

Źródło: Science Alert

d2xjhv4

Podziel się opinią

Share

d2xjhv4

d2xjhv4
Więcej tematów