Koniec świata odwołany!

Koniec świata odwołany!

Koniec świata odwołany!
Źródło zdjęć: © IDG.pl
08.05.2009 12:00, aktualizacja: 08.05.2009 16:14

Zła wiadomość dla wszystkich starszych graczy. W ostatnich dniach po sieci krąży plotki o rzekomym bankructwie studia 3D Realms odpowiedzialnego za produkcję Duke Nukem Forever. Choć początkowo trudno było uwierzyć w te doniesienia, to teraz wiemy już na pewno - Duke Nukem Forever, następca kultowego shootera sprzed lat, nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Pierwsze informacje o zamknięciu 3. Realms opublikował serwis Shacknews. W artykule znalazła się informacja, że firmie grozi bankructwo i wkrótce zostanie ona zamknięta.
Niewiarygodne doniesienia zostały wkrótce potwierdzone przez Joe'a Sieglera, jednego z pracowników 3D Realms. Na forum firmy napisał on, że "niestety to nie jest zabieg marketingowy, to prawda. Nie mam nic więcej do powiedzenia na ten temat". Joe potwierdził tę opinię kilkakrotnie na forum firmy.

3D Realms to jedna z najbardziej znanych firm wśród starszych użytkowników pecetów. Firma 12 lat temu opublikowała rewolucyjnego shootera Duke Nukem 3D, który zapoczątkował trend FPSów produkowanych do dziś. Studio zapowiedziało również następcę swojego słynnego dziecka - Duke Nukem Forever. Niestety, pomimo licznych opublikowanych zwiastunów filmowych, grafik czy informacji o zmianach w ekipie programistycznej, nigdy nie udało się dokończyć i wydać tytułu.

Warto dodać, że międzyczasie firma 3. Realms zdążyła wyprodukować kolejny rewelacyjny tytuł Max Payne. Udało im się również sprzedaż prawa autorskie do gry Prey. W ostatnim czasie 3D Realms przygotowało również specjalną wersję Duke Nukem 3D dla Xbox Live Arcade z trybem multiplayer.
"Po pierwsze, przyznaję się, że całkowicie zawaliliśmy sprawę jeśli chodzi o produkcję Duke Nukem Forever. Zdajemy sobie sprawę, że w branży powstało nawet wiele żartów na ten temat. Osobiście przyznaję się, że sam śmieję się i płaczę jednocześnie kiedy ich słucham. Na poważnie zaś, naszą największą porażką było ustawienie sobie zbyt wysokiej poprzeczki. Próbowaliśmy przygotować grę, która będzie inna i lepsza niż wszystkie inne." - powiedział Scott Miller, właściciel 3D Realms, w jednym ze starszych wywiadów dotyczących DNF.

Trzeba przyznać, że jest w tym wiele racji. W końcu już cztery lata temu w sieci słyszeliśmy o tym, że lwia część Duke Nukem Forever została już ukończona.

Jednocześnie firmy Deep Silver i Apogee Software zapowiedziały, że kryzys w 3D Realms ich nie dotyczy i prace nad Duke Nukem Trilogy (PSP, NDS) będą kontynuowane według planów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)