Koniec opłat roamingowych w UE już w czerwcu

Wszystkie opłaty roamingowe znikną już w czerwcu 2017 r. – długo wyczekiwaną informację na swojej stronie internetowej podał Parlament Europejski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ilustracja roamingu w Unii Europejskiej
Ilustracja roamingu w Unii Europejskiej (Fotolia, Fot: beugdesign)

Komunikat Parlamentu Europejskiego mówi jasno – od 15 czerwca 2017 r. znikają wszelkie opłaty związane z roamingiem. Chodzi o dodatkowe koszty, które doliczał operator sieci GSM, kiedy wyjeżdżaliśmy za granicę kraju – zarówno o połączenia telefoniczne, krótkie wiadomości tekstowe SMS oraz pakiety danych komórkowych.

Oznacza to dokładnie tyle, że za połączenia wykonywane oraz otrzymywane, kiedy jesteśmy za granicą Polski będziemy ponosili takie same koszty jak na terenie kraju.

W komunikacie mówiącym o zniesieniu opłat roamingowych Parlament Europejski opublikował również maksymalne stawki cen hurtowych za poszczególne usługi świadczone przez sieci GSM, jakie będą mogły nałożyć za użyczanie swoich łączy.

  • Minuta rozmowy: 0,032 euro
  • SMS: 0,01 euro
  • Dane pakietowe: 7,7 euro za 1 GB w 2017, 6 euro za 1 GB w 2018, później o 0,5 euro na rok mniej, do 2022 roku, kiedy to stawka wyniesie 2,5 euro za 1 GB
Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.