Trwa ładowanie...
ycipk-3jrwfn

Konferencja "Patotreści w internecie" już 30 maja

Na "Patotreści" w internecie trudno się nie natknąć, ale wciąż nie wiadomo, ile ich jest i jakie wywołują efekty. Na pewno stanowią zagrożenie dla dzieci, ale co można z tym zrobić?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaproszenie na konferencję "Patotreści w internecie – niebezpieczna codzienność naszych dzieci"
Zaproszenie na konferencję "Patotreści w internecie – niebezpieczna codzienność naszych dzieci" (Fundacja Dajmy Dzieciom Siłę)
ycipk-3jrwfn

Odpowiedzi poznamy 30 maja w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Tego dnia odbędzie się spotkanie pod hasłem "Patotreści w internecie – niebezpieczna codzienność naszych dzieci". Będzie to też dzień publikacji wyników badań zasięgu patotreści. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wyniki, opisujące kontakt dzieci i młodzieży z patotreściami w internecie.

Co powie nam raport?

Raport o patotreściach w internecie pokaże nam, jak wygląda niebezpieczna codzienność dzieci i młodzieży korzystających z internetu. Badacze sprawdzili, czy młodsi internauci oglądają patotreści, dlaczego i co o nich sądzą. Zbadane zostały też drogi, jakimi dzieci do takich treści docierają.

ycipk-3jrwfn

Po prezentacji raportu będzie można dyskutować o patotreściach i posłuchać opinii specjalistów. W panelach zostaną poruszone także aspekty prawne patotreści i najważniejsze - skutki społeczne i sposoby prewencji. Potrzebne są działania edukacyjne, kierowane zarówno do rodziców i dzieci, jak i do nauczycieli, terapeutów i stróżów prawa.

Gdzie się zapisać?

Spotkanie odbędzie się 30 maja w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich przy ul. Długiej 23/25 w Warszawie. Mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani tematem patotreści i ich wpływem na dzieci. By to zrobić, trzeba zapisać się mailowo, pisząc na adres anna.grzelak@brpo.gov.pl. Na miejscu trzeba zjawić się o 12:00, spotkanie potrwa do 14:00. Pełny plan znajduje się na stronie FDDS.

Co to są patotreści?

ycipk-3jrwfn

Patotreści to zbiorcze określenie materiałów specyficznie patologicznych, działające od 2018 roku. Najpopularniejsze są "patostreamy", czyli transmisje wideo, często wielogodzinne. Można na nich obejrzeć libacje alkoholowe, poniżenia, bójki i inne formy przemocy. Specjalne miejsce na tej liście zajmują patostreamy, w których autorzy chwalą się swoją bezdenną głupotą.

Choć patotreści nie mają zwolenników, tworzący je YouTuberzy mają tysiące subskrybentów. Kontrowersyjne materiały zawsze przyciągają widzów, a patostreamy mają dodatkową wadę - pozwalają oglądającemu podnieść samoocenę niskim kosztem. Dla młodych osób, które jeszcze mają problemy z odróżniamiem rzeczy społecznie słusznych od patologii, jest to szczególnie niebezpieczne.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3jrwfn

ycipk-3jrwfn
ycipk-3jrwfn