Komputerowy włamywacz spowodował szturm SWAT

Komputerowy włamywacz spowodował szturm SWAT

18.10.2007 13:30

Nawet na 18 lat więzienia może zostać skazany 19-letni mieszkaniec stanu Waszyngton, który wykorzystał słabość systemu komunikacyjnego amerykańskiej policji i doprowadził do szturmu oddziału SWAT ( Special Weapons And Tactics ) na dom pewnego małżeństwa.

Z przedstawionego właśnie aktu oskarżenia w tej sprawie, dowiadujemy się, że Randall Ellis - mieszkaniec miasta Mulkiteo - zadzwonił w marcu z domowego komputera na numer 911 ( numer alarmowy policji w USA ) i oświadczył, że właśnie zamordował jedną osobę i zaraz zabije drugą. Negocjacje z "mordercą" podjął szef lokalnego posterunku - po 38 ośmiu minutach rozmowy zdecydował się on na wydanie rozkazu szturmu na dom, z którego dzwoniono. Gdy członkowie zespołu SWAT ( to specjalny oddział amerykańskiej policji ) wpadli do owego domu, zastali tam zaskoczone całym zamieszaniem małżeństwo oraz dwójkę małych dzieci.

Nie ujawniono na razie, jak Ellis doprowadził do tej sytuacji - policjanci określają go jednak mianem "hakera", zaś z nieoficjalnych informacji wynika, że młodzieniec wykorzystał program komputerowy do sfałszowania informacji o numerze, z którego połączył się z posterunkiem. Dlatego też policjanci byli przekonani, że w domu, do którego wysłano SWAT, doszło do morderstwa.

Prokuratura zdecydowała się na oskarżenie Ellisa nie tylko o włamanie do systemu komputerowego ( tak ostatecznie zakwalifikowano jego działanie ), ale także o "napaść za pośrednictwem" - oznacza to, że skoro spowodował szturm SWAT na dom, to będzie odpowiadał tak, jakby to on pojawił się w domu poszkodowanych z bronią.

Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości tłumaczą, że konwencje tego idiotycznego żartu mogły być bardzo poważne - gdy policja zaczęła forsować drzwi domu, jego właściciel wziął nóż i próbował dowiedzieć się o co chodzi. Niewiele brakowało, a policjanci uznaliby go za zabójcę i zastrzelili. _ "To łatwo mogło skończyć się śmiercią niewinnej osoby - mamy wielkie szczęście, że nikt nie został nawet ranny" _ - powiedziała rzeczniczka lokalnej policji Farrah Emami.

Niezależnie od tego, jaki wyrok zostanie wymierzony Randallowi Ellisowi, będzie on także musiał pokryć koszty operacji policyjnej - ok. 18 tys. USD. Jego proces rozpocznie się w poniedziałek.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)