Trwa ładowanie...
d4dvbx3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Wiadomości

Komputerowa rozrywka? Jeśli z umiarem, to same korzyści

Dzieci spędzające mniej niż godzinę dziennie na graniu w gry wideo są lepiej przystosowane społecznie niż te, które w ogóle nie grają w gry bądź poświęcają na to więcej czasu - czytamy w czasopiśmie "Pediatrics".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Każdy z nich widzi inny obraz
Każdy z nich widzi inny obraz (via Chip.pl)
d4dvbx3

Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego (W. Brytania) stwierdzili, że dzieci w wieku 10-1. lat poświęcające umiarkowaną ilość czasu (mniej niż godzinę dziennie) na granie w gry komputerowe mają wyższą satysfakcję z życia, lepsze relacje z rówieśnikami i niższe wskaźniki nadpobudliwości niż dzieci unikające tego typu rozrywek lub grające w gry ponad trzy godziny dziennie. Efekt ten jest dość słaby, lecz istotny.

Badacze doszli do wniosku, iż najgorzej przystosowani społecznie są uczniowie, którzy grają w gry codziennie i długo (ponad trzy godziny), ponieważ najprawdopodobniej nie starcza im czasu na inne aktywności. Nie zaobserwowano natomiast występowania ani pozytywnych, ani negatywnych skutków grania w gry komputerowe u dzieci, które robią to od jednej do trzech godzin dziennie.

W przyszłości planuje się przeprowadzić dodatkowe badania, które pozwoliłyby określić, jakie gry lub ich właściwości wywierają korzystny lub niekorzystny wpływ na funkcjonowanie młodzieży.

Laptopy już od 899 zł! Kliknij i wybierz najlepszą ofertę!

d4dvbx3

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d4dvbx3

d4dvbx3