Trwa ładowanie...
d4lya7b

Komputer "zasilany" ludzką krwią

Komputer "zasilany" ludzką krwią? Brzmi przerażająco, ale być może właśnie tak będzie wyglądała przyszłość. W Indiach opracowano już memrystory, czyli oporniki z pamięcią, wykorzystujące ludzką krew
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komputer "zasilany" ludzką krwią
(sxc.hu)
d4lya7b

Komputer "zasilany" ludzką krwią? Brzmi przerażająco, ale być może właśnie tak będzie wyglądała przyszłość. W Indiach opracowano już memrystory, czyli oporniki z pamięcią, wykorzystujące ludzką krew. Co ciekawe naukowcy wcale nie zamierzają na tym poprzestać i już zapowiadają, że to dopiero początek eksperymentów.

Hinduscy naukowcy mają śmiałe plany co do wykorzystania płynów ustrojowych człowieka w technice. Twierdzą, że memrystory z ludzką krwią mogą zrewolucjonizować rynek komputerów. Okazało się, że krew pod wpływem przyłożonego napięcia zmienia swoją rezystancję, a co więcej zapamiętuje jej wartość przez około 5 minut.

(fot. sxc.hu)
Podziel się

Memrystor to jeden z podstawowych biernych elementów elektronicznych. Działa jako pojedyncza komórka pamięci i może służyć do przechowywania jednego bitu informacji. Z ich pomocą można zbudować tranzystory charakteryzujące się znacznie mniejszymi rozmiarami niż pozwalały na to wcześniejsze technologie. Dodatkowo mogą posłużyć do produkcji bardzo szybkich pamięci masowych o znacznie większej gęstości zapisu niż tradycyjne dyski twarde.

d4lya7b

Dołącz do nas na Facebook'u!

Pierwsze tego typu układy opracowano trzy lata temu, jednak nigdy do tej pory nie łączono ich z ludzką krwią. Hinduscy naukowcy zapowiadają, że to dopiero początek badań. Planują również rozpoczęcie prac nad wykorzystaniem w elektronice innych płynów ustrojowych człowieka.

źródło: spectrum.ieee.org

d4lya7b

Podziel się opinią

Share

d4lya7b

d4lya7b