Trwa ładowanie...
d3xy4ep
Wiadomości

Komputer za nieco ponad 60 zł?

Raspberry Pi składa się z obwodu drukowanego, na którym zmieścił się procesor ARM 700 MHz i 128 MB pamięci RAM. Urządzenie ma port USB i złącze HDMI, a działa na Linuksie. Minikomputer będzie kosztował tylko 15 funtów, a jego misja to zachęcenie młodych Brytyjczyków, by uczyli się programowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komputer za nieco ponad 60 zł?
d3xy4ep

Pomysłodawca maleńkiego komputera, David Braben, na co dzień pracuje nad rozwojem gier komputerowych. Marzy, by każde dziecko w Wielkiej Brytanii otrzymało Raspberry Pi i zastanowiło się wreszcie nad tym, co jest w środku komputerów. Braben uważa, że programy nauczania informatyki są bardzo płytkie i nie zachęcają dzieci do zgłębiania tej nauki. Pi nie daje wielu możliwości, ledwo łączy z Internetem. Jak zostanie rozbudowany i wykorzystany - to zależy od inwencji użytkownika.

(fot. via Gizmodo.pl)
Podziel się

Raspberry Pi to następca innego programu non profit, "Laptop dla każdego dziecka" (One laptop per child), który nie zakończył się powodzeniem, ponieważ nie powiodło się opracowanie modelu w faktycznie niskiej cenie.

David Braben chce teraz udowodnić potencjalnym partnerom technologicznym, że wyprodukowanie urządzenia za 15 funtów jest możliwe. Liczy na szybkie uruchomienie produkcji.

d3xy4ep

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3xy4ep

d3xy4ep