Komputer do oszędzania energii

Komputer do oszędzania energii
Źródło zdjęć: © HP

12.03.2008 06:30, aktual.: 12.03.2008 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HP wprowadza na polski rynek nowy komputer stacjonarny dla firm zaprojektowany z myślą o ochronie środowiska, który umożliwia przedsiębiorstwom podwyższenie poziomu niezawodności i zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko.

Komputer HP Compaq dc5800 oferuje wydajność, elastyczność oraz wiele funkcji przyjaznych środowisku umożliwiających spełnienie nawet najbardziej rygorystycznych wymagań w zakresie ochrony środowiska na poziomie złotego statusu EPEAT ( Electronic Product Environmental Assessment Tool ).Obecnie HP posiada najwięcej produktów w branży, które uzyskały złoty status EPEAT. Narzędzie to pomaga firmom w ocenie, porównaniu i wyborze produktów technologicznych w oparciu o ich cechy przyjazne środowisku, takie jak spełnianie najnowszych wymagań dotyczących poboru energii ENERGY STARTM określonych przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska ( U.S. Environmental Protection Agency ).

Nowy komputer dla firm HP Compaq dc5800, dostępny w zmienionej, niewielkiej obudowie ( SFF ) oraz w obudowie typu mikrowieża, oferuje niezawodną technologię, narzędzia zwiększające produktywność i zabezpieczenia zaprojektowane w celu usprawnienia działalności przedsiębiorstw. Urządzenie jest wyposażone w wiele funkcji zwiększających sprawność energetyczną, między innymi w najnowsze procesory Intel Core 2 Duo, fabrycznie zainstalowane oprogramowanie do zdalnego zarządzania zasilaniem Verdiem SURVEYOR oraz zasilacz klasy 80PLUS zapewniający optymalne wykorzystanie energii. Umożliwi to użytkownikom dc5800 ograniczenie ilości ciepła wydzielanego przez procesor, obniżenie kosztów, a także bardziej wydajne zarządzanie ustawieniami zasilania i trybu uśpienia w celu przedłużenia okresu eksploatacji komputera.

Komputer jest także wyposażony w dodatkowe funkcje zarządzania i bezpieczeństwa zapewniające lepszą ochronę inwestycji w rozwiązania informatyczne. Zalety rozwiązania obejmują m.in.: dostęp do pakietu narzędzi do zarządzania za pomocą pojedynczej, zintegrowanej konsoli, co najmniej 12-miesięczny cykl eksploatacji produktu, jeden obraz oprogramowania zaprojektowany pod kątem wykorzystania na całej platformie niezależnie od modelu i konfiguracji, a także jednolite konfiguracje na całym świecie umożliwiające spójne wdrażanie rozwiązań w koncernach międzynarodowych.
Opcje zabezpieczeń modelu dc5800, to między innymi wbudowany układ szyfrujący TPM 1.2 zapewniający zaawansowaną ochronę danych oraz ograniczenie dostępu do systemu dzięki wykorzystaniu szyfrowania sprzętowego. Opcjonalne oprogramowanie zabezpieczające HP ProtectTools zwiększa ochronę infrastruktury informatycznej.
HP Compaq dc5800 jest już dostępny w Polsce. Rekomendowane ceny netto od 1595 PLN.
Więcej informacji: www.hp.pl/komputery.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)