Komputer do gier i nie tylko. Stacjonarne i laptopy w atrakcyjnych cenach

Solidne podzespoły, duży komfort użytkowania i wytrzymałość, te trzy cechy powinien mieć dobry komputer. Zarówno wersja stacjonarna jak i laptop ma wiele do zaoferowania i pasuje do określonych grup osób. Dowiedz się, jaki sprzęt będzie odpowiedni dla ciebie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Laptopy i komputery stacjonarne w niskich cenach
Laptopy i komputery stacjonarne w niskich cenach (Fotolia)
WP

Dobry komputer nie kosztuje fortuny. Laptop lub "blaszak" za 2500 zł sprosta wygórowanym wymaganiom jeśli chodzi o jakość wirtualnej rozrywki.

WP

Laptop dla mobilnych i domatorów

Wybór: komputer stacjonarny czy laptop zależy przede wszystkim od stylu życia. Osoby, które dużo podróżują, preferują poręczne i wytrzymałe laptopy, który umożliwią im pracę w każdym miejscu. W autobusie, pociągu, na dworcu czy w kawiarni, wystarczy jedynie szybki internet mobilny i można pracować bez przeszkód.

WP

Z podobnych względów laptopy wybierają również studenci, którzy wolą nosić w plecaku niewielki komputer przenośny niż dziesiątki zeszytów i książek. To samo tyczy się pracowników dużych firm, teraz zamiast zabierać ze sobą pliki dokumentów, znacznie łatwiej i wygodniej zainwestować w laptopy, na których wszystkie dane będą należycie uporządkowane.

Pixabay.com
Podziel się

Duża mobilność przyda się również w warunkach domowych. Jeśli chcesz korzystać z komputera zarówno przy biurku, jak i na łóżku, w fotelu czy nawet wannie, lepiej zainwestować w coś lekkiego i przenośnego. Laptop nie musi być przy tym równie wytrzymały co ten, który zabierzesz ze sobą w podróż

WP

Gry i inne zastosowania

Ponadto podzespoły dostępne w laptopach to gwarancja optymalnego dopasowania wszystkich komponentów sprzętu. Nie musisz znać się na parametrach technicznych, by móc kupić sprzęt, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Wydajny układ: karta graficzna-RAM-procesor, dobre chłodzenie i ekran o odpowiednim nasyceniu koloru to elementy, które liczą się przede wszystkim dla zapalonych graczy.

WP

Kupując laptopa musisz jednak liczyć się z tym, że wielu elementów po prostu nie da się wymienić samodzielnie. O ile rozbudowa RAM-u czy dysku nie powinna stanowić problemu, to już wstawienie nowej karty graficznej czy matrycy to spory kłopot dla laika. Należy się również zastanowić nad tym, czy wymiana poszczególnych części w ogóle się opłaca. Warto przejrzeć ceny poszczególnych elementów i zobaczyć, czy bardziej opłacalna jest wymiana części, czy może sprzedaż obecnego laptopa i zakup nowego.

Shutterstock.com
Podziel się

Komputer stacjonarny do gier i nie tylko

WP

Pod względem możliwości modernizacji sprzętu komputer stacjonarny jest zupełnym przeciwieństwem laptopa. Pod obudową kryje się płyta główna, która jest tak skonstruowana, że bez problemów uzyskasz dostęp do większości podzespołów, co pozwoli ci je niemal dowolnie modernizować. Jeśli więc choć trochę znasz się na składaniu i konfigurowaniu sprzętu, warto wybrać komputer stacjonarny. W dodatku nie musisz co kilka lat inwestować kilku tysięcy w nową jednostkę, wystarczy regularna wymiana części komponentów.

Jeśli mowa o wymianie, to za zakupem komputera stacjonarnego przemawia również cena poszczególnych podzespołów. Modernizacja nie jest droga, a stare komponenty można sprzedać. Ponadto mając do dyspozycji wydajny zasilacz i mocny system chłodzący nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco podkręcić procesor, wyciągając z niego maksimum. Potraktuj więc komputer jako długofalową inwestycję, która pozwoli ci być na bieżąco z najnowszymi grami przez długi czas.

W związku z tym może się okazać, że komputer stacjonarny będzie miał lepsze parametry niż laptop w takiej samej cenie. Nic więc dziwnego, że sprzęt ten chętnie wybierany jest przez profesjonalistów: architektów, programistów czy osób zajmujących się grafiką. Komputer stacjonarny to rozwiązanie dla osób, które potrzebują sprzętu o dużej mocy.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP