Kolejny router z szybkim Wi-Fi w standardzie AC: Asus RT-AC52U

Kolejny router z szybkim Wi‑Fi w standardzie AC: Asus RT‑AC52U

Kolejny router z szybkim Wi-Fi w standardzie AC: Asus RT-AC52U
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
31.01.2014 14:37, aktualizacja: 31.01.2014 15:08

Asus RT-AC52U to router Wi-Fi, który może jednocześnie pracować w dwóch częstotliwościach, zapewniając dwukrotnie większy potencjał łączności bezprzewodowej. Na paśmie 2.4GHz przesyła i odbiera dane z prędkością do 300Mbit/s, natomiast na 5GHz z prędkością do 433Mbit/s.

Dołączony adapter bezprzewodowy USB-AC5. pozwala skorzystać ze standardu 802.11ac i pasma 5Ghz w desktopach lub notebookach, które nie posiadają karty sieciowej Wi-Fi lub zostały wyposażone jedynie w kartę obsługującą pasmo 2.4GHz.

RT-AC52. jest wyposażony we wzmacniacze, które zwiększają pokrycie sygnałem o 150%, w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku routerami. Anteny zostały natomiast schowane wewnątrz obudowy.

Router może pełnić funkcję serwera plików z możliwością przechowywania ich w chmurze, a to dzięki wbudowanemu portowi USB i technologii AiCloud. Port USB można również wykorzystać do utworzenia serwera drukarki i udostępniania jej w lokalnej sieci. Po podłączeniu do routera modemu USB mobilnej, szerokopasmowej łączności 3G/4. otrzymujemy dwa połączenia WAN w jednym sprzęcie.

RT-AC52. obsługuje technologię AiCloud, która zmienia go w osobisty serwer chmury. Pliki przechowywane w sieci, na podłączonych urządzeniach magazynujących lub na Asus WebStorage zsynchronizujemy z funkcją Smart Sync. Można je także udostępniać innym osobom wysyłając link poprzez np. pocztę elektroniczną czy wiadomości SMS. Użytkownicy mają dostęp do swoich danych poprzez internetowy interfejs AiCloud lub darmową aplikację dla systemów Android i iOS.

Użytkownik może skonfigurować zaawansowane funkcje sieciowe jak np.: priorytetyzacja QoS, która umożliwia kontrolowanie zużycia przepustowości na każdym z czterech dostępnych połączeń Ethernet (LAN). Wśród innych przydatnych opcji znajdują się: kontrola rodzicielska, zarządzanie WAN, mapowanie sieci, udostępnianie drukarek, czy konfiguracja VPN.

Cena: 400 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)