ycipk-18z5wm

Kolejny atak na wolność sieci. Internauci są rozwścieczeni

Neutralność sieci to zasada prawna, dzięki której dostawcy usług internetowych i rządy nie nakładają żadnych ograniczeń na dostęp użytkowników do sieci pozwalających na korzystanie z Internetu. Amerykańska komisja planuje to prawo znieść. Internauci są oburzeni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sieci znów zawrzało
W sieci znów zawrzało (Getty Images, Fot: Chip Somodevilla)
ycipk-18z5wm

Federalna Komisja Łączności to amerykańska agencja regulująca zasady wykorzystywania radiofonii, telewizji i internetu w celu komunikacji. Ma również prawo inicjatywy ustawodawczej. Tym razem planuje znieść prawo neutralności sieci. Amerykańskie media donoszą, że ma się to rozpocząć już w tym tygodniu. Fora internetowe aż huczą od komentarzy rozwścieczonych internautów.

"To obrzydliwe. Przeciwko konsumentom. Przeciwko wolności słowa." - to słowa jednego z użytkowników forum reddit.

Przepisy zostały wprowadzone jeszcze za rządów Baracka Obamy. Reguły te uniemożliwiły dostawcom internetu, takim jak Verizon, AT & T, Charterlub Comcast, przyspieszenie, spowolnienie lub zablokowanie rozchodzenia się treści z wybranych stron internetowych. Idea neutralności sieci polega na tym, aby wszystkie zakątki internetu były otwarte i wolne dla wszystkich przez cały czas.

ycipk-18z5wm

Co to oznacza? Użytkownicy internetu zobaczą tylko treści wybrane przez ich dostawcę czy rząd. Dostawca może chcieć, żeby odbiorca zobaczył jego wideo szybciej niż np. wideo z Netflixa. Jak sugeruje jeden z amerykańskich portali, w przypadku, gdy któryś z polityków zostanie o coś oskarżony, użytkownicy internetu mogą się o tym nigdy nie dowiedzieć.

Na szczęście dla nas, póki co, UE utrzymuje swoją neutralność, ale tak jak w USA może się to zmienić w każdej chwili.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-18z5wm

ycipk-18z5wm
ycipk-18z5wm