Trwa ładowanie...
dae4t2q
Giznet.pl
Internet

Kolejne wielkie zmiany na YouTubie!

Wczoraj na oficjalnym blogu YouTube pojawiła się zapowiedź, na którą wiele osób już od jakiegoś czasu – serwis wprowadzi wsparcie dla nagrań w 60 klatkach na sekundę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne wielkie zmiany na YouTubie!
dae4t2q

Obecnie nagrania w serwisie YouTube wyświetlane są z częstotliwością 30 klatek na sekundę. Jest to wystarczające do tego, by w większości przypadków stworzyć iluzję ruchu, ale w niektórych, bardziej wymagających, zastosowaniach, jest to jednak trochę za mało. Dlatego serwis wprowadzi wsparcie dla 48, a nawet 60 fps.

Z wczorajszej zapowiedzi na pewno ucieszą się producenci gier komputerowych, którzy w trailerach, pokazywanych jeszcze w 30 klatkach na sekundę, nie mogli pochwalić się wszystkimi możliwościami swoich produktów. YouTube zapowiada, że zmiany zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych miesięcy.

Kolejną dużą zmianą, jest zapowiedź wprowadzenia możliwości bezpośredniego finansowego wsparcia konkretnego twórcy. YouTube od jakiegoś już czasu zastanawiał się nad wprowadzeniem podobnej opcji, teraz wiemy już, że, „fani będą mieli możliwość dofinansowania twojego kanału w każdej chwili, z dowolnej przyczyny”. Na razie opcja ta nie jest ogólnodostępna, ale każdy może zgłosić się do testów programu Fan Funding.

dae4t2q

Poniżej przykład nagrania w 60 fps. Nie zapomnijcie zmienić jakości na 1080p.

dae4t2q

Podziel się opinią

Share
dae4t2q
dae4t2q
Więcej tematów