Trwa ładowanie...
dae4t2q

Kobiety to prawdziwi elektroniczni szpiedzy

Cyberstalking - szpiegowanie partnerek i partnerów przy użyciu urządzeń elektronicznych i cyberwłamań jest częściej stosowane przez kobiety niż przez mężczyzn, uważają amerykańscy badacze
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety to prawdziwi elektroniczni szpiedzy
(Jupiter Images)
dae4t2q

Cyberstalking - szpiegowanie partnerek i partnerów przy użyciu urządzeń elektronicznych i cyberwłamań jest częściej stosowane przez kobiety niż przez mężczyzn, uważają amerykańscy badacze - poinformował magazyn "New Scientist".

Zespół naukowców z East Carolina University w Greenville, Karolina Północna pod kierownictwem dr Sloane Burke, zapytał w anonimowej ankiecie 80. osoby, czy zdarzyło im się choć raz używać urządzeń elektronicznych do szpiegowania partnerki bądź partnera.

 (fot. Jupiter Images)
((fot. Jupiter Images))

Do szpiegowania przyznało się 3. proc. ankietowanych kobiet i nieco ponad 14 proc. mężczyzn. Kobiety najczęściej sprawdzały aktywność partnera na Facebooku i historię połączeń komórkowych oraz SMS-ów.

dae4t2q

Ankietowani mężczyźni używali bardziej wyrafinowanych środków: włamań na konto e-mailowe partnerki (6 proc.), instalacji małych bezprzewodowych webkamer w sypialniach (3 proc.) i monitorowania ruchów poprzez technologię GPS (5 proc.).

Najmniej mężczyzn (2 proc.) wykorzystuje oprogramowanie spyware, instalowane na komputerze ofiary. Może ono przekazywać zrzut ekranu komputera bądź notebooka na określony serwer, z którego pobiera go osoba szpiegująca.

dae4t2q

Podziel się opinią

Share
dae4t2q
dae4t2q
Więcej tematów