Trwa ładowanie...
ycipk-2yyzw5

Kindle w atrakcyjnych cenach. Czytanie to sama przyjemność

Jeśli męczy cię czytanie książek na tablecie lub smartfonie albo nie masz możliwości zabierania ze sobą podręcznej biblioteczki, warto wybrać wygodną i niedrogą alternatywę. Czytnik Kindle to gwarancja niezawodności i jakości w przystępnej cenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cała biblioteka na wyciągnięcie palca
Cała biblioteka na wyciągnięcie palca (flickr.com, Fot: Sergey Galyonkin)
ycipk-2yyzw5

Dzięki niemu powiększający się księgozbiór nie nadwyręży budżetu. W internecie znajdziesz modele w przystępnych cenach, a książki dostępne w internetowych księgarniach i bibliotekach kupisz o wiele taniej.

Najlepsze pozycje na wyciągnięcie palca

ycipk-2yyzw5

Czytnik przyda się nie tylko osobom, które dużo podróżują i nie zawsze mogą zabrać ze sobą aktualnie czytaną książkę. To również doskonałe wyjście dla osób ze słabszym wzrokiem, a także każdego, kto ceni sobie komfort czytania w każdym miejscu. Posiadacze czytników mogą dostosować do swoich potrzeb wielkość znaków czy grubość marginesów, a ci bardziej wybredni wybiorą rodzaj czcionki, który będzie im najbardziej odpowiadać. Cena nowych pozycji i bestselerów jest kilka, a czasem nawet kilkanaście złotych tańsza niż to samo wydanie na papierze.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną flickr.com
Podziel się

Elektroniczna biblioteka

Jeśli uważasz, że cena książek w wersji elektronicznej wciąż jest wygórowana, warto sprawdzić oferty elektronicznych bibliotek. Wiele z nich oferuje możliwość wypożyczenia kilku lub kilkunastu ebooków miesięcznie po wykupieniu niewielkiego abonamentu. Płacąc równowartość jednej lub dwóch książek miesięcznie, możesz zyskać naprawdę wiele. Wszystko oczywiście bez wychodzenia z domu.

ycipk-2yyzw5

Nie ogranicza cię dostępność towaru i stan magazynowy, książkę możesz pobrać w kilka chwil niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. W dodatku abonament na usługi w części bibliotek umożliwia odczytywanie dzieł na innych urządzeniach – tablecie czy smartfonie. Dzięki temu nawet będąc w sytuacji, w której normalnie nie zabierasz ze sobą czytnika, możesz poświęcić czas na lekturę.

Książka, która pisze się sama

ycipk-2yyzw5

W przeciwieństwie do powyższych urządzeń, czytnik Kindle to o wiele wygodniejsze rozwiązanie. Duży ekran dostosowany do potrzeb czytelnika wykorzystuje technologię E Ink. W skrócie przypomina on siatkę pokrytą milionami mikrokapsułek zawierającymi białe i czarne cząsteczki, naładowane kolejno dodatnio i ujemnie. Każde przewrócenie elektronicznej strony wysyła do cząsteczek impuls, który sprawia że określony ładunek przesuwany jest ku górze, a drugi ściągany w dół. W ten sposób elektroniczny atrament w ułamku sekundy "zapisuje" litery na naszych oczach.

Jakie są zalety ekranu E Ink

Przede wszystkim chodzi o oszczędność baterii. Mikrokapsułki pobudzane krótkim impulsem pobierają energię tylko w momencie przerzucania strony. Dlatego w przeciwieństwie do smartfonów, pojemność baterii nie przelicza się na godziny, ale na tygodnie. Samo ładowanie trwa niezwykle krótko, bo około 3 godziny. Dodatkowo urządzenie nie emituje własnego światła, które z jednej strony nie pochłania baterii urządzenia, a z drugiej nie przemęcza oczu. W dodatku obraz wyświetlany przez urządzenie wygląda tak samo niezależnie od kąta obserwacji lub nacisku palców. Niesie to oczywiście ze sobą drobną wadę – nie można korzystać z urządzenia w całkowitej ciemności. W tym przypadku lepiej będzie zaopatrzyć się w dodatkową lampkę.

ycipk-2yyzw5
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Materiały prasowe
Podziel się

Czytnik czy tablet

Jeśli czytasz mało lub liczysz na więcej interesujących opcji, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie tablet. Z drugiej strony osoby nastawiające się jedynie na czytanie znajdą wiele czytników w cenach o wiele niższych niż tablety, nawet te z dolnej półki. Różnice pomiędzy poszczególnymi czytnikami są niewielkie, ograniczają się właściwie do dodatkowych przycisków, rozmiaru ekranu oraz wbudowanej pamięci.

ycipk-2yyzw5

Niezależnie od tego, jakie urządzenie wybierzesz, masz możliwość przeglądania zarówno książek, jak i czasopism, edycję czytanych tekstów, zaznaczanie poszczególnych fragmentów, dodawanie notatek i kupowania książek za pośrednictwem urządzenia.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2yyzw5

ycipk-2yyzw5
ycipk-2yyzw5