Trwa ładowanie...

Kieszonkowe ogniwo wodorowe z USB

Singapurska firma Horizon Fuel Cell Technologies wprowadziła do swojej oferty nową ładowarkę przenośnych urządzeń – MiniPAK. Jest to ogniwo paliwowe wykorzystujące do produkcji energii elektrycznej...
Share
Kieszonkowe ogniwo wodorowe z USB
Źródło: horizonfuelcell.com
d3mtwez

Singapurska firma Horizon Fuel Cell Technologies wprowadziła do swojej oferty nową ładowarkę przenośnych urządzeń – MiniPAK.

MiniPAK jest to ogniwo paliwowe wykorzystujące do produkcji energii elektrycznej wodór i tlen. Charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, zbliżonymi do palmtopa. Umożliwia ładowanie takich przenośnych urządzeń jak telefony komórkowe, konsole do gier, nawigacje GPS czy odtwarzacze multimedialne. Pozwala również na zasilanie rozmaitych gadżetów USB.

Proces ładowania odbywa się za pośrednictwem złącza USB. MiniPAK jest w stanie dostarczyć do 2 W (5V, 400mA) mocy. Do zestawu dołączone są dwa wodorowe kartridże wielokrotnego użytku, które są w stanie pomieścić 12Wh energii. Cena: 9. dolarów.
Ciekawostką ma być sposób uzupełniania zużytych kartridży. Producent już niedługo wprowadzi do swojej oferty system HydroFILL, który pozwoli na ich napełnianie wodorem pozyskanym z wody przy udziale energii elektrycznej (z gniazda sieciowego lub panelu słonecznego).

d3mtwez

Podziel się opinią

Share
d3mtwez
d3mtwez
Więcej tematów