Trwa ładowanie...
d1wmvsn

Kieszonkowa, elektroniczna Wikipedia offline

Tajwańska firma Openmoko wprowadziła na rynek nowość – kieszonkową, elektroniczną encyklopedię WikiReader. Ma ona zapewnić dostęp offline nawet do trzech milionów haseł Wikipedii...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kieszonkowa, elektroniczna Wikipedia offline
(thewikireader.com)
d1wmvsn

Tajwańska firma Openmoko wprowadziła na rynek nowość – kieszonkową, elektroniczną encyklopedię WikiReader. Ma ona zapewnić dostęp offline nawet do trzech milionów haseł Wikipedii – internetowej wolnej encyklopedii, działającej na zasadzie otwartej treści i zarządzanej przez niekomercyjną organizację, Fundację Wikimedia.

Urządzenie zasilane jest dwoma bateriami typu AAA i do działania nie wymaga połączenia z internetem. Posiada wysokiej jakości dotykowy ekran, trzy przyciski oraz intuicyjny interfejs użytkownika. Producent zapewnia, że jego obsługa jest bardzo łatwa. Szybkie pisanie ma zapewnić wirtualna, ekranowa klawiatura QWERTY. Baza haseł została zgromadzona na karcie pamięci microSD.

Z uwagi na to, że Wikipedia stale się rozwija istnieje możliwość przeprowadzenia aktualizacji. Jak na razie jedyną dostępną formą aktualizacja danych przez stronę http://thewikireader.com. Jednak niedługo pojawi się drugi sposób aktualizacji –. użytkownicy WikiReadera będą mogli (za niespełna 30 dolarów) zamówić z dostawą do domu nową kartę pamięci, na której znajdzie się aktualna wersja bazy haseł.

Cena urządzenia wynosi 9. dolarów. Niestety, jak na razie interfejs użytkownika i zasoby WikiReader dostępne są wyłącznie w języku angielskim.

Dowiedz się więcej na http://thewikireader.com

Zobacz również: http://wikipedia.wp.pl

d1wmvsn

Podziel się opinią

Share
d1wmvsn
d1wmvsn
Więcej tematów