Kiedyś zabiorą nam pracę. Będziemy płacić maszynom?

Kto straci pracę przez roboty? Jak zachowa się autonomiczny pojazd w momencie wypadku? Czy chatboty będą nieodróżnialne od ludzi? Na te i inne pytania odpowiada dr Aleksandra Przegalińska-Skierkowska
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Dr Aleksandra Przegalińska-Skierkowska na co dzień prowadzi badania na amerykańskim Massachusetts University of Technology i Akademii Leona Koźmińskiego. W rozmowie z Danutą Dobrzyńską-Schimmer opowiada o temacie, który już wkrótce stanie się jednym z najistotniejszych zagadnień rozwoju technologii - etyce maszyn.

Jak będzie wyglądać przyszłość prawna dronów i autonomicznych pojazdów? Czy niemoralny człowiek może uczyć moralności maszynę? Oto pytania, na które spóbuje odpowiedzieć dr Aleksandra Przegalińska-Skierkowska. Rozmowa dotyczy też naszych codziennych relacji z elektroniką codziennego użytku. Bo choć lubimy ułatwienia, to jednak pewne rozwiązania budzą nasze obawy lub niechęć. Tak jak chatboty, z którymi rozmawiamy na niektórych stronach internetowych. Bo czy kiedyś przestaniemy poznawać, kto jest po drugiej stronie naszego łącza?

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.