Trwa ładowanie...
d45yww5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Każdy internauta może przyczynić się do powstania e-podręczników i zarobić

Każdy internauta może przyczynić się do powstania e-podręczników, jeśli
weźmie udział w konkursie "Wiki lubi e-podręczniki" i przyśle zdjęcie, film, tekst lub inny
materiał, który po akceptacji redakcji ma szansę stać się częścią e-podręcznika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Każdy internauta może przyczynić się do powstania e-podręczników i zarobić
(chip.pl)
d45yww5

Konkurs ogłosiły Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska.

Jak wyjaśniają, celem konkursu jest pozyskanie (poprzez wyszukanie, modyfikację oraz stworzenie od nowa) ilustracji do e-podręczników opracowywanych w ramach projektu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego". Chodzi też o wzbogacenie zasobów projektów Wikimedia o edukacyjne materiały ilustracyjne powiązane tematycznie z programem nauczania w polskich szkołach publicznych.

Zaplanowano cztery edycje konkursu. Pierwsza potrwa do 6 maja. Druga rozpocznie się 7 maja i potrwa do 6 czerwca; trzecia - od 7 czerwca do 6 lipca; czwarta - od 7 lipca - 3. sierpnia. Materiały mają dotyczyć działów: nauki przyrodnicze, język polski, historia, kształcenie wczesnoszkolne i informatyka.

d45yww5

Zgodnie z regulaminem konkursu przesyłane materiały muszą zostać przesłane na jednej z następujących licencji: "Creative Commons - Uznanie Autorstwa" (CC-BY), "Creative Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych Samych Warunkach" (CC-BY-SA) lub muszą znajdować się bezspornie w domenie publicznej.

Każdy wykorzystany materiał dostanie określoną liczbę punktów. Na osoby z najwyższą punktacją czekają nagrody w wysokości 2500. 1400 i 500 zł.

Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie: http://wikiepodreczniki.pl/

Głównym celem projektu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego", realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji - instytucję podległą Ministerstwu Edukacji Narodowej, jest opracowanie i udostępnienie bezpłatnych e-podręczników. Jest on jednym z elementów wieloletniego programu cyfryzacji polskiej szkoły "Cyfrowa szkoła".

d45yww5

Zgodnie z nim, do 201. r. ma powstać 18 e-podręczników do 14 różnych przedmiotów do wszystkich etapów nauki, począwszy od I klasy szkoły podstawowej, poprzez gimnazjum, po całą szkołę ponadgimnazjalną. Udostępnione będą bezpłatnie uczniom, nauczycielom i rodzicom.

Za merytoryczne przygotowanie e-podręczników do matematyki i przedmiotów informatycznych odpowiada Politechnika Łódzka. Za e-podręczniki z zakresu przedmiotów humanistycznych merytorycznie odpowiada Uniwersytet Wrocławski, za e-podręczniki do przedmiotów przyrodniczych - Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, a za e-podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej - Grupa Edukacyjna S.A. Za stronę techniczną przygotowania wszystkich e-podręczników odpowiada Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, będące pionem Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk.

Do podręczników potrzebne są materiały ilustracyjne (zdjęcia, grafiki, animacje, dźwięki, filmy) na wolnych licencjach dostosowane do ich treści - stąd konkurs "Wiki lubi e-podręczniki".

E-podręczniki umieszczone zostaną na specjalnej platformie internetowej, będzie z nich można korzystać przy użyciu urządzeń o różnych parametrach technicznych i systemach operacyjnych.

Projekt "E-podręczniki kształcenia ogólnego" jest sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego szacunkowa wartość wynosi 4. mln zł.

Kliknij i sprawdź, gdzie kupisz Samsunga Galaxy S5 najtaniej!

d45yww5

Podziel się opinią

Share

d45yww5

d45yww5
Więcej tematów