Trwa ładowanie...

Katastrofa wojskowego myśliwca F/A-18E w Dolinie Śmierci. Co najmniej 7 osób rannych

Samolot należący do amerykańskiej marynarki wojennej F/A-18E Super Hornet, rozbił się w Parku Narodowym Doliny Śmierci w stanie Kalifornia. Władze parku informują, że w zdarzeniu ucierpiało co najmniej 7 osób. Wciąż trwają prace ratunkowe i poszukiwawcze.

Share
Katastrofa wojskowego myśliwca F/A-18E w Dolinie Śmierci. Co najmniej 7 osób rannych
Źródło: Getty Images, Fot: Mark Wilson
d3wtsg5

Do katastrofy doszło w pobliżu stacji Naval Air Weapons Station China Lake w środę. Samolot marynarki wojennej, po opuszczeniu bazy w kalifornijskim Lemoore, odbywał rutynowy lot treningowy.

Katastrofa wydarzyła się w często odwiedzanym miejscu

Tragedia rozegrała się na zachodnich obrzeżach Parku Narodowego Doliny Śmierci. Samolot runął do pustynnego wąwozu. Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów i fanów lotnictwa. Kręcono tutaj m.in. zdjęcia do "Gwiezdnych wojen", a położenie wąwozów pozwala na podziwianie przelotów maszyn wojskowych.

d3wtsg5

O całym zdarzeniu poinformowano na Twitterze Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Z wpisu wynika, że przyczyny katastrofy nie są jeszcze znane.

Marynarka wojenna nie podaje informacji na temat stanu pilota. Wiadomo jednak, że w zdarzeniu lekko rannych zostało 7 osób. Były to osoby, które przebywały na terenie Parku Narodowego Doliny Śmierci.

d3wtsg5

Podziel się opinią

Share
d3wtsg5
d3wtsg5
Więcej tematów