Trwa ładowanie...
d48idje

Katastrofa szybowca w Polsce. 18-letni pilot jest w ciężkim stanie

W Laszkach na Podkarpaciu doszło do groźnego wypadku. Szybowiec, za którego sterami zasiadał 18-latek, rozbił się tuż po starcie. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katastrofa na Podkarpaciu. Szybowiec runął na ziemię tuż po starcie.
Katastrofa na Podkarpaciu. Szybowiec runął na ziemię tuż po starcie.
d48idje

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 20:00 w Laszkach na Podkarpaciu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas startu szybowiec najprawdopodobniej wpadł w korkociąg. Za sterami zasiadał 18-letni pilot, który odbywał lot szkoleniowy.

Mężczyzna nie był w stanie opanować sytuacji i jego samolot z dużą siłą uderzył w ziemię. Szybowiec rozbił się na kawałki, a 18-latek z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

  Policja
(Policja)
d48idje

- Lot szkoleniowy wykonywał 18-letni mieszkaniec Rzeszowa. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala - potwierdziła asp. szt. Anna Długosz w rozmowie z TVP Info.

Czytaj też: Wielkie wichury. Czy staną się naszą codziennością?

Na miejscu do późnych godzin nocnych pracowały służby ratunkowe. Przeprowadzono oględziny oraz sporządzono dokumentację. Policjanci przesłuchali również świadków. Dyżurny policji powiadomił o zdarzeniu Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić dokładne okoliczności wypadku.

Zobacz także: Drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP w całej Polsce. Premier Morawiecki podpisał zarządzenie

d48idje

Podziel się opinią

Share
d48idje
d48idje
Więcej tematów