Trwa ładowanie...
d27y8cg

Katastrofa samolotu w USA. Maszyna rozbiła się w górach. Nie żyje pilot

Katastrofa małego samolotu we wschodniej Alabamie, w USA. Mała, jednosilnikowa maszyna RV-8 Van rozbiła się w górach w nieznanych jak dotąd okolicznościach. Jedyną osobą na pokładzie był pilot, który nie przeżył zderzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katastrofa samolotu we wschodniej Alabamie. Nie żyje pilot
Katastrofa samolotu we wschodniej Alabamie. Nie żyje pilot (Shutterstock.com)
d27y8cg

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem, we wschodniej Alabamie, w USA. Według danych Federalnej Administracji Lotnictwa jednosilnikowy samolot RV-8 Van rozbił się w Weaver w hrabstwie Calhoun, na górzystym terenie w niewyjaśnionych okolicznościach.

Baza lotnicza w Panama City na Florydzie utraciła kontakt z samolotem około godziny 19:00. Wtedy to amerykańskie siły powietrzne Search and Rescue, powiadomiły biuro szeryfa hrabstwa Calhoun.

- Ekipa poszukiwawczo-ratownicza odnalazła wrak samolotu na Bains Gap Mountain, na mocno zalesionej prywatnej ziemi, o godzinie 23:17 - mówi szeryf Matthew Wade.

Zobacz także: USA. Katastrofa samolotu - maszyna spadła na autostradę [WIDEO]

d27y8cg

W katastrofie zginął pilot, który był jednocześnie jedynym pasażerem samolotu. Według koronera hrabstwa Calhoun, Pata Brown'a, ofiarą jest Harvell Jackson Walker pochodzący z Fayetteville.

Samolot oraz ciało pilota zostały odnalezione za pomocą córki ofiary, która skorzystała z aplikacji "Find My iPhone" firmy Apple.

Samolot wystartował z Muscle Shoals i leciał do Peachtree City w stanie Georgia.

Czytaj także: Katastrofa samolotu w Irlandii. W wyniku eksplozji zginęły dwie osoby

d27y8cg

Podziel się opinią

Share

d27y8cg

d27y8cg
Więcej tematów