ycipk-8o4cep

Katastrofa samolotu w Hiszpanii. Maszyna runęła do morza. Nie żyją dwie osoby

Katastrofa samolotu hiszpańskiej armii. Maszyna Enaer T-35 rozbiła się w środę, 18 września w rejonie miasta San Javier w Murcji. Śmierć poniosły dwie osoby - pilot-instruktor i uczennica. Oboje byli żołnierzami hiszpańskich sił powietrznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katastrofa samolotu w Hiszpanii. Maszyna wpadła do morza
Katastrofa samolotu w Hiszpanii. Maszyna wpadła do morza (Materiał prasowy)
ycipk-8o4cep

Samolot hiszpańskich sił zbrojnych wpadł do morza śródziemnego u południowo-wschodnich wybrzeży regionu Murcja. W wyniku katastrofy zginęły dwie osoby - szkoląca się na awionetce 20-letnia kobieta oraz 50-letni instruktor pilotażu.

Maszyna Enaer T-35 wykonywała lot szkoleniowy. Do katastrofy doszło zaraz po starcie. Samolot spadł do morza w odległości dwustu metrów od brzegu.

ycipk-8o4cep

Minister obrony Hiszpanii Margarita Robles poinformowała, że najprawdopodobniej przyczyną katastrofy była awaria silnika. Szefowa resortu zapewniała, że jeszcze we wtorek wykonano dwa loty tym samolotem i nie odnotowano żadnych kłopotów z silnikiem. Maszyny Enaer T35C są podstawowymi samolotami ćwiczebnymi w hiszpańskich siłach powietrznych.

Wypadku samolotu nie przeżyli pilot-instruktor komandor Daniel Melero i uczennica chorąży Maria Almiron. Oboje byli żołnierzami hiszpańskich sił powietrznych.

ycipk-8o4cep

Wypadek samolotu wojskowego jest drugim w Hiszpanii w niedługim czasie. 26 sierpnia również w okolicach miasta San Javier do morza wpadł odrzutowiec C-101 Aviojet. Pilotowi udało się katapultować zanim maszyna uderzyła w wodę, ale nie zdołał przeżyć wypadku.

Zobacz także: Hiszpania. Katastrofa samolotu i helikoptera - w wyniku zderzenia zginęło 7 osób [WIDEO]

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-8o4cep

ycipk-8o4cep
ycipk-8o4cep