Trwa ładowanie...
d2jhx8c

Katastrofa samolotu w Hiszpanii. Maszyna runęła do morza. Nie żyją dwie osoby

Katastrofa samolotu hiszpańskiej armii. Maszyna Enaer T-35 rozbiła się w środę, 18 września w rejonie miasta San Javier w Murcji. Śmierć poniosły dwie osoby - pilot-instruktor i uczennica. Oboje byli żołnierzami hiszpańskich sił powietrznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katastrofa samolotu w Hiszpanii. Maszyna wpadła do morza
Katastrofa samolotu w Hiszpanii. Maszyna wpadła do morza (Materiał prasowy)
d2jhx8c

Samolot hiszpańskich sił zbrojnych wpadł do morza śródziemnego u południowo-wschodnich wybrzeży regionu Murcja. W wyniku katastrofy zginęły dwie osoby - szkoląca się na awionetce 20-letnia kobieta oraz 50-letni instruktor pilotażu.

Maszyna Enaer T-35 wykonywała lot szkoleniowy. Do katastrofy doszło zaraz po starcie. Samolot spadł do morza w odległości dwustu metrów od brzegu.

d2jhx8c

Minister obrony Hiszpanii Margarita Robles poinformowała, że najprawdopodobniej przyczyną katastrofy była awaria silnika. Szefowa resortu zapewniała, że jeszcze we wtorek wykonano dwa loty tym samolotem i nie odnotowano żadnych kłopotów z silnikiem. Maszyny Enaer T35C są podstawowymi samolotami ćwiczebnymi w hiszpańskich siłach powietrznych.

Wypadku samolotu nie przeżyli pilot-instruktor komandor Daniel Melero i uczennica chorąży Maria Almiron. Oboje byli żołnierzami hiszpańskich sił powietrznych.

d2jhx8c

Wypadek samolotu wojskowego jest drugim w Hiszpanii w niedługim czasie. 26 sierpnia również w okolicach miasta San Javier do morza wpadł odrzutowiec C-101 Aviojet. Pilotowi udało się katapultować zanim maszyna uderzyła w wodę, ale nie zdołał przeżyć wypadku.

Zobacz także: Hiszpania. Katastrofa samolotu i helikoptera - w wyniku zderzenia zginęło 7 osób [WIDEO]

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2jhx8c

d2jhx8c
d2jhx8c