Karabinki MSBS 5,56 mm trafią do Wojsk Obrony Terytorialnej

Modułowy System Broni Strzeleckiej trafi do żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karabinki MSBS 5,56 mm trafią do Wojsk Obrony Terytorialnej
(PAP, Fot: Tomasz Waszczuk)

Polski karabinek przyszłości MSBS 5,56 mm, opracowywany przez Fabrykę Broni "Łucznik" - Radom, trafi do testów do Wojsk Obrony Terytorialnej – dowiedział się magazyn MilMag. Umowa o przekazaniu uzbrojenia została podpisana podczas targów sprzętu wojskowego Pro Defense. W jej ramach żołnierze WOT otrzymają karabinki automatyczne MSBS 5,56 mm w układzie klasycznym a także pistolety PR-15, które również powstają w "Łuczniku".

Czytaj też: Projekt Tytan - polski żołnierz przyszłości

Karabinki dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej będą wyposażone w polski celownik optyczny DCM-1 Szafir produkowany przez PCO, który oferuje 4-krotne powiększenie i celownik kolimatorowy. Oprócz tego WOT otrzyma również wyposażenie osobiste produkowane przez PSO Maskpol, będą to mundury, kamizelki i hełmy.

PAP
Podziel się

Nie oznacza to, że wszyscy ochotnicy w nowo tworzonych jednostkach Obrony Terytorialnej otrzymają najnowszą broń, będzie to na początku 40 sztuk broni przeznaczonej do testów. Poza WOT karabinki MSBS testują też komandosi oraz żandarmi z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.