Trwa ładowanie...

Karabin MSBS w pierwszej kolejności dla Wojsk Obrony Terytorialnej?

- Polskie karabinki MSBS 5,56 mm w pierwszej kolejności trafią do najlepszych żołnierzy – powiedział szef MON na konferencji dot. uzbrojenia żołnierzy WOT. Minister nie chciał skonkretyzować, których żołnierzy ma na myśli.

Share
Karabin MSBS w pierwszej kolejności dla Wojsk Obrony Terytorialnej?
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Waszczuk
d1nqk5f

Antoni Macierewicz spotkał się z przedstawicielami Polskiej Grupy Zbrojeniowej w sprawie dostaw sprzętu dla żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Szef MON zapewniał, że nowo formowane jednostki będą wyposażone w najnowocześniejsze uzbrojenie polskiej produkcji. Dopytywany przez dziennikarzy nie chciał ujawnić, jaki konkretnie sprzęt trafi do jednostek WOT, ale sam z siebie dodał: - Na pewno będzie SMBS, to możecie powiedzieć z pewnością. Pytany przez dziennikarzy, czy w pierwszej kolejności nowa broń trafi do żołnierzy WOT, Antoni Macierewicz dodał tylko, że broń dostaną „najlepsi” żołnierze.

MSBS, czyli Modułowy System Broni Strzeleckiej, to urządzenie tworzone przez Fabrykę Broni „Łucznik” – Radom we współpracy z Wojskową Akademią Techniczną. Karabinek ma mieć możliwość szerokiej modyfikacji w zależności od potrzeb żołnierza. Na jej podstawie mają powstać też inne jednostki broni, takie jak karabin o podwyższonej celności, subkarabinek czy karabin maszynowy. Do tej pory MSBS w wersji "ekskluzywnej" trafił do Kompani Reprezentacyjnej. W przyszłości MSBS ma być elementem polskiego żołnierza przyszłości Tytan.

d1nqk5f

Podziel się opinią

Share
d1nqk5f
d1nqk5f
Więcej tematów