Trwa ładowanie...

JW Formoza poszukuje nowych karabinów. GROT nie spełnił wymagań

Jednostka Wojskowa Formoza od kilku miesięcy prowadzi postępowanie mające na celu wyłonienie dostawcy nowych karabinków automatycznych dla jednostki. Wiadomo już, że MSBS GROT nie spełnił wymagań.
Share
Jednostka Wojskowa Formoza
Jednostka Wojskowa FormozaŹródło: Materiały prasowe
d4g5xmk

Jednostka Wojskowa Formoza wyposaża swoich żołnierzy m.in. w 5,56 mm karabinki automatyczne HK G36KV3, dostarczane przez niemiecką firmę Heckler und Koch GmbH. Jednak od dłuższego czasu poszukuje nowego sprzętu.

Termin składania zgłoszeń do obecnego przetargu minął 1 lutego br., ale jest to już kolejna próba zakupu nowych karabinków dla Jednostki Wojskowej Formoza. Pierwszy przetarg, mający miejsce w czerwcu 2020 roku, został unieważniony, ponieważ nikt nie złożył oferty.

Tym razem "wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu złożyło dziesięć firm, które zostały zaproszone do składania ofert", podała służba prasowa JW. Formoza portalowi zbiam.pl. Wymagania techniczne karabinków jednak wciąż pozostają niejawne.

d4g5xmk

Wiadomo również, że Fabryki Broni "Łucznik" - Radom Sp. z o.o. należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowe, odpowiedzialna za produkcję karabinków modułowych GROT, również była zainteresowana udziałem w przetargu, jednak po otrzymaniu od Formozy specyfikacji technicznych, wycofała się z udziału.

- Karabinek MSBS GROT nie spełnia opisanych w SIWZ podstawowych wymagań dotyczących m.in. modułowości kalibru 300 BLK i 7,62×39 z lufą 11-12" - wyjaśniła w rozmowie ze zbiam.pl Aleksandra Odziemkowska, kierownik działu marketingu i komunikacji "Łucznika".

Zobacz: US Navy odtajnia nagrania UFO i potwierdza ich autentyczność [Wideo]

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4g5xmk

Podziel się opinią

Share
d4g5xmk
d4g5xmk
Więcej tematów