ycipk-29j30r

Julian Assange miał kontakt z Rosjanami i mógł wpłynąć na wybory w Stanach Zjednoczonych

Julian Assange został aresztowany w kwietniu. Teraz na jaw wyszły informacje sugerujące, że w londyńskiej ambasadzie Ekwadoru mógł współpracować z Rosjanami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Julian Assange po aresztowaniu w ambasadzie Ekwadoru w Londynie
Julian Assange po aresztowaniu w ambasadzie Ekwadoru w Londynie (East News, Fot: Victoria Jones)
ycipk-29j30r

Władze Ekwadoru podjęły decyzję o wycofaniu Assange'owi azylu politycznego w kwietniu - to pozwoliło policjantom wejść na teren ambasady i aresztować twórcę WikiLeaks. Obecnie odsiaduje karę 50 tygodni więzienia. Czas jednak nie działa na jego korzyść. Według CNN i "The Times" Assange miał bardzo specjalnych gości.

Założyciel WikiLeaks w trakcie swojego pobytu w ambasadzie mógł rzekomo wybierać gości, którzy nie zostaną przeszukani i sprawdzani. Z opublikowanego raportu wynika, że z tej furtki mieli skorzystać m.in. Rosjanie. A wśród nich hakerzy. Odwiedzający przekazywali mu m.in. dyski USB.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że rosyjscy goście odwiedzali Assange'a zawsze akurat przed publikacją materiałów związanych z działalnością Hillary Clinton. Ujawnione przed wyborami maile miały ujrzeć światło dzienne właśnie za zgodą Assange'a. Co ciekawe, Donald Trump o kradzież wiadomości oskarżał Chiny.

ycipk-29j30r

Zobacz też: Nawet 7 na 10 Amerykanów boi się samochodów autonomicznych

Twórca WikiLeaks zawsze wypierał się kontaktów z Rosjanami. Tymczasem już po jego aresztowaniu prezydent Ekwadoru sugerował, że Assange wykorzystał ekwadorską gościnę, aby za pośrednictwem Wikileaks oddziaływać na inne kraje. Głowa państwa miała na myśli m.in. publikacja dokumentów z Watykanu. Raport CNN rzuca nowe światło na "oddziaływanie na inne kraje". Cóż - w końcu tym Assange od lat się zajmował.

ycipk-29j30r

W lutym 2020 roku rozpocznie się sprawa dotycząca amerykańskiego wniosku o ekstradycję Assange'a do Stanów Zjednoczonych.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-29j30r

ycipk-29j30r
ycipk-29j30r