Jimmy Wales: Wikia Search jest martwa

Jimmy Wales: Wikia Search jest martwa

02.04.2009 14:30, aktual.: 02.04.2009 14:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szefowie Google mogą spać spokojnie. Okazuje się bowiem, że gigantowi z Mountain View odpadł kolejny konkurent - Wikia Search. W ostatnich dniach upadek tego projektu ogłosił bowiem Jimmy Wales.

Wikia Search miała stanowić nową jakość wyszukiwania w bogatym świecie internetu. Pierwotne założenia tego projektu były takie, by każdy użytkownik sieci miał możliwość modyfikowania otrzymanych wyników wyszukiwania. Rezultaty (wyświetlane w formie linków) mogły być przesuwane w górę czy w dół, usuwane czy zastępowane nowymi ( takimi które użytkownik uznałby za bardziej odpowiednie ).

Początek Wikia Search nie należał do najbardziej udanych. Później sytuacja nieco się poprawiła, jednak projekt nigdy nie przyciągnął oczekiwanego zainteresowania internautów. Gwoździem do trumny tego przedsięwzięcia okazał się pomysł Google wprowadzający wiele rozwiązań z Wikia Search i dający klientom amerykańskiego giganta narzędzia umożliwiające modyfikację wyników wyszukiwania.

W ostatnich dniach Jimmy Wales, współzałożyciel Wikia, przyznał że przedsięwzięcie o nazwie Wikia Search przestaje istnieć. W głównej mierze rozwijane mają być teraz podstawowe funkcje tego serwisu jak tworzenie własnych projektów wiki czy rozbudowa Wikianswers.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)