Trwa ładowanie...
holderName

Jest szansa dla zakładów FagorMastercook

Jest szansa na wznowienie produkcji we wrocławskich zakładach FagorMastercook i ograniczenie zwolnień grupowych pracowników - powiedziała w piątek PAP syndyk spółki Teresa Kalisz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
logo mastercook
logo mastercook (PAP/Maciej Kulczyński)
holderName

Jak twierdzi Kalisz, w hiszpańskim sądzie zapadła decyzja o sprzedaży kilku marek należących do upadającego koncernu Fagor, algierskiej spółce Cevital.

"Teraz najprawdopodobniej Cevital kupi FagorBrandta, który zapewnia fabryce FagorMastercook rynki zbytu. Mamy nadzieję, że wówczas wrocławskie zakłady znów dostaną zamówienia na produkowany tu sprzęt AGD. Od ich wielkości będą zależne planowane grupowe zwolnienia pracowników firmy. Jednak o tym przekonamy się dopiero w przyszłym tygodniu" - uważa Kalisz.

Jak twierdzi syndyk, cały czas poszukiwany jest także inwestor, który zechciałby kupić wrocławskie zakłady FagorMastercook.

holderName

Problemy FagorMastercook rozpoczęły się wraz ze wstrzymaniem produkcji na początku października 201. r. Od tej pory pracownicy fabryki są na przymusowych urlopach. Było to związane z kłopotami finansowymi, które przeżywała wówczas hiszpańska spółka - matka Fagor Electrodom,sticos. Zarówno wrocławska fabryka, jak i jej hiszpański partner złożyły wnioski o upadłość układową w sądzie w San Sebastian, które zostały pozytywnie rozpatrzone.

W lutym 201. r. wrocławski sąd gospodarczy wszczął wtórne postępowanie upadłościowe FagorMastercook. Ponieważ w Hiszpanii została już ogłoszona upadłość układowa grupy Fagor, do której należą wrocławskie zakłady, w Polsce miało ono charakter likwidacyjny. Jednak decyzją sądu likwidacja spółki została zawieszona na trzy miesiące. Była ona podyktowana tym, żeby umożliwić uratowanie przedsiębiorstwa i jego sprzedaż w całości, co według sądu powinno być najlepszym rozwiązaniem dla wierzycieli i pracowników firmy.

Na początku kwietnia syndyk FagorMastercook ogłosiła, że w związku ze skrajnie trudną sytuacją spółki oraz brakiem stałych zamówień rynkowych, do końca maja zostanie zwolnionych blisko 112. pracowników firmy z prawie 1200 zatrudnionych.

Sprzęt AGD w atrakcyjnych cenach! Kliknij i sprawdź oferty!

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów