Jakie ma plany piąty operator

02.10.2007 16:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

CenterNet planuje rozpoczęcie świadczenia usług telekomunikacyjnych w połowie 2008 roku na terenie całego kraju. W pierwszym etapie rozwoju (budowy operatora) naszą działalność oprzemy o tak zwany roaming krajowy. Szacunkowe inwestycje w infrastrukturę radiową oraz systemy IT wyniosą, w zależności od strategii rozwoju, 700 milionów do 1 miliarda złotych

CenterNet spółka zależna NFI Midas wygrała przetarg na rezerwację częstotliwości w zakresie 171. – 1730 MHz oraz 1805 – 1825 MHz, organizowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

CenterNet planuje rozpoczęcie świadczenia usług telekomunikacyjnych w połowie 200. roku na terenie całego kraju. W pierwszym etapie rozwoju (budowy operatora) naszą działalność oprzemy o tak zwany roaming krajowy. Szacunkowe inwestycje w infrastrukturę radiową oraz systemy IT wyniosą, w zależności od strategii rozwoju, 700 milionów do 1 miliarda złotych. „Nie wykluczamy pozyskania inwestora branżowego lub partnera finansowego” – mówi Karina Wściubiak, Prezes NFI Midas, w chwili obecnej najważniejsze jest rozpoczęcie przygotowań technicznych oraz negocjacji w zakresie umowy roamingowej, zakupu infrastruktury radiowej i teleinformatycznej. Zaczynamy także przygotowania do budowy kanałów obsługi klienta, sprzedaży a także kampanii marketingowej”.

Operator będzie działał pod dwiema markami: Extreme Mobile –. skierowanej do ludzi młodych i aktywnych, oraz marki popularnej (nazwa nie jest jeszcze znana). „Naszym celem strategicznym jest pozyskanie 2,5 miliona klientów w ciągu pięciu lat” – mówi Karina Wściubiak.

Docelowo spółka planuje zatrudnienie około 50. osób. Kluczowy zespół menadżerów odpowiedzialnych za projekt, zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii został już pozyskany.

Extreme jest międzynarodowym znakiem towarowym doskonale rozpoznawanym przez nastolatków oraz młodych ludzi aktywnie spędzających czas –. grupie docelowej najbardziej interesującej z punktu widzenia operatora komórkowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)