Jaki smartfon będzie lepszy - nowy z niższej półki czy starszy, ale flagowiec?

Jaki smartfon będzie lepszy - nowy z niższej półki czy starszy, ale flagowiec?
31.08.2016 14:32
Jaki smartfon będzie lepszy - nowy z niższej półki czy starszy, ale flagowiec?
Źródło zdjęć: © © funkyfrogstock - Fotolia.com

To pytanie powraca jak bumerang. Zmieniasz telefon i do wyboru masz urządzenie z niższej półki, albo flagowca sprzed roku albo dwóch. Co będzie lepsze? Co wybrać?

To znany problem. Smartfony z najwyższej półki to przeważnie te urządzenia, które pobudzają naszą wyobraźnię i aż chce się sięgnąć do portfela. Niestety, dostępne są w zawrotnych cenach albo bardzo wysokich abonamentach, więc mało kogo na nie stać.

Korzystamy zatem przeważnie z oferty operatorów. A ci często proponują nam urządzenia ze średniej lub niższej półki. Tylko czy zawsze warto dać się skusić niską ceną?

Otóż nie. Warto jeszcze rozważyć zakup starszego flagowca.

288768709299157139
Źródło zdjęć: © (fot. Fotolia / Oleksiy Mark)

Telefon z niższej półki – wady i zalety

Jasne strony urządzeń z niskiej półki są oczywiste – są w przystępnych cenach, więc możemy sobie na nie pozwolić. Wykonane są coraz lepiej *– to już nie jest skrzypiący plastik, pojawiają się też w szerszej gamie kolorów. Ale niższa cena musi być czymś usprawiedliwiona. Smartfony z niższej półki mają nie najlepszą *rozdzielczość ekranu, procesor może nie wytrzymać obciążenia nowszych gier, może brakować w nich czytnika odcisków palców.

Takie cechy mogą wydawać się nieważne w sklepie, ale przy dłuższym używaniu okażą się naprawdę przydatne.

Starszy flagowiec – wady i zalety

Telefon, który był flagowcem rok albo dwa lata temu, dziś będzie już w całkiem przystępnej cenie. Na poziomie specyfikacji może być nawet podobny do urządzenia ze średniej półki. Ale gdy ktoś pyta mnie o radę –. średniak czy stary flagowiec? – zawsze odpowiadam, że stary flagowiec. Dlaczego? Bo będzie miał dobrą rozdzielczość ekranu, zapewne bardzo dobry aparat i zabezpieczenia biometryczne (czyli np. skaner linii papilarnych).

Taki wybór można porównać do rynku samochodów. Lepsza będzie nowa skoda rapid czy średniej klasy bmw sprzed pięciu lat? Samochody starzeją się wolniej niż telefony, ale wybór wydaje się oczywisty.

Następnym razem, gdy zadzwoni do was operator z propozycją nowego telefonu, dopytajcie, czy w tej samej cenie nie lepiej wybrać topowe urządzenie sprzed roku lub dwóch.

_ Joanna Sosnowska WP Tech _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)